Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chyba HDD?

Zdravím, při kopírování na disk (250 wd SATA asi 1/2 roku starý)naskočila modrá smrt. Po resetu to nahlásí chybu, výzvu ke zmáčknutí F1 for resumé, ale to je už komp tuhej, takže se nic neděje. Když ho odpojím od napájení a v systému XP pak zapojím, po vyhledání změn HW se připojí a normálně maká. Scan disk ani HW Tune chyby nenašly. Než začnu provádět nenávratné změny, nemá někdo jednoduchý tip na nápravu? Fdisk/mbr????

Tomáš

Ak s tym diskom ma po restarte problem aj BIOS tak ma ten disk HW problem, kontrolovat scandiskom to nema vyznam, bud mas problem s napajacim alebo datovym kablom disku (skusit iny napajaci kabel a vymenit datovy kabel), ak to nepomoze stiahni si testovaciu utilitu od vyrobcu disku a otestovat nou ten disk, ak vypise nejaky problem tak disk reklamovat (problem zisteny testovacou utilitou zo stranok vyrobcu disku by mal byt dovod na reklamaciu).

P.S. ta teplota je na disk relativne dost, mozes ho skusit lepsie chladit alebo chvilu pouzivat mimo kejs, napr. polozit vedla PC na nejaku knihu apod. ci sa to bude opakovat. Ako casto sa to stava?