Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání Windows XP

Při vypínání xp přes start musím tuto proceduru dělat dvakrát,
nevím proč (poprvé jako kdybych to neudělal)po druhé proběhne vše normálně-to stejné je i u restartu,také na dvakrát.Kde by mohla být chyba ?
Tento dotaz jsem zde v poradně již našel, ale žádná odpověď. Máte někdo s tímto nějakou zkušenost ?
Za odpověď mnohokráte díky.

Některý program se nevypne hned a tím zabrání pokračování vypínání.
Při zahájení vypínání Windows pošlou všem programům zprávu a ty musí odpovědět, že je to možné. Pak se posílá další zpráva (už jen informace), že k vypínání dochází.
Programy, které se nevypnou hned, jsou odstřeleny.

Zkontroluj si, jaké programy běží - tradiční kontroly na spyware, viry (v nouzovém režimu),
Povypínej všechny věci, které se ti spouští při startu a nepotebuješ je
Zakaž všechny doplňky IE, které nepotřebuješ (v IE menu Nástroje / Správa doplňků)

Asi máš pěkně dlouhý seznam ikonek vedle hodin, o skrytých nemluvě.
Zkus příkaz přes Start - Spustit a napsat:

shutdown -s -t 0 (Enter)

pro okamžité vypnutí, kde hodnota 0 znamená čas v sekundách.
Můžeš zkusit totéž s parametrem:

shutdown -s -f -t 1 (Enter)

a pomůže-li to, tak si vytvoř třeba v Poznámkovém bloku
Nový textový dokument s takovým textem, přejmenuj ho třeba
na Vypnutí.bat (ignoruj hlášku o nefungování) a můžeš ho rovnou použít.
Ještě lepší je pak utvořit si z něj zástupce a umístit si ho, kam potřebuješ.

z popisu to není moc jasné, a jsem teď u win2000, nemůžu se kouknout, sorry

jestli náhodou nejde o nastavení "vynutit přihlášení před ukončením windows" - píšu zpaměti, možná to ptydepe v xp zní jinak.
mrkni do nastavení: pravým myšem na tento pc - vlastnosti - rozšířené - uživatelé - upřesnit: zrušit zatržidlo "před přihlášením vyžadovat ctrl+alt+del"