Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložný zdroj k PC

Potreboval by som od vás typy na záložný zdroj ku PC. Myslím tie "záložné", ktoré udržia PC v chode aj ked v sieti nieje elektrický prúd(vypadne elektrika). Cena do 50 Eur.

AMD Athlon X4 860K 3,7 GHz

AMD Radeon R7 260X 2GD5 OCV1

Corsair VS650

ASUS A88XM-PLUS

8 GB RAM Kingston

Chcel by som to kupovať z alza.sk

dakujem za rady.

Slubujem si od toho aby ked vypadne prúd, tak aby to udržalo PC zapnutí min. cca 3 minúty..

Mam doplnujucu otazku: pred rokmi som chcel kupovat UPS a stretol som sa s problemom:
"Active PFC (PSU) verzus UPS".

Nakonec sa zmenili plany UPS som nekupoval a problem som neriesil.

Dnes uz ten problem neni? Vyriesili to vyrobcovia zdrojov, alebo vyrobcovia UPS?