Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poznám rozdíl mezi G3258 4.4ghz a i5 4460?

Zdravím, uvažuji nad koupí nového procesoru. Ted mám g3258 nataktovaný na 4.4ghz. V poslední době s ním byl problém, když jsem měnil grafiku tak od té doby se chová divně, PC neustále padal. Až když jsem zvedl o celkem dost jeho napětí tak se zdá být stabilní. Ale i tak mám pocit že je to ted momentálně brzda. Zaklínač 3 na tomhle procesoru se škube, dělá to prý na každém dvoujádru. Zkoušel jsem i ty různé úpravy pro to aby to běželo dobře, ale občas se to škubne stejně.
Momentálně mám rozpočet na i5 4460. Zajímalo by mě ale, poznám výraznější změnu?
Když se dívám na porovnávání na internetu tak všude píší něco jiného... někde že G3258 je skoro stejný jako i5, někde zas že i5 má dvojnásobný výkon.
I s výhledem do budoucna, většina nových her už není dělána na dvoujádra a je potřeba hledat návody na různé úpravy, aby to tak nějak běželo i na dvoujádru. Tak to je taky takový důvod na změnu.
Ale jak říkám, půjde poznat změna? Jestli za těch 6000kč nekoupit do pc třeba něco jiného.
Zbytek sestavy je:
Procesor: Intel Pentium G3258 4.4GHZ
Deska: MSI B85-G41
Grafika MSI GeForce GTX 660 Gaming 2GB OC
Zdroj: Zalman ZM600-GSII 600W
RAM: 2x4GB

Děkuji za rady a přeji příjemnou neděli. A krásné svátky.

někde že G3258 je skoro stejný jako i5, někde zas že i5 má dvojnásobný výkon

A obojí může být pravda. Pokud nedokáže nějaká aplikace využít větší počet jader, tak jsou ti ty jádra k ničemu. Pokud je ale dokáže využít, tak i5 jích má dvakrát tolik, čemuž odpovídá i dvojnásobný výkon.
Pokud na i5 máš, tak si ho určitě kup.

Tak určitě bych neposlal prachy předem, ale osobní převzetí. Akorát teda člověk neví, co kupuje.... může to být nějaký zmetek a je o zábavu postaráno. Když jsem se díval na e-shopy tak se to točí kolem 7000kč to už je o dost no.... raději teda tu slabší verzi z ověřeného eshopu