Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt Ntfs.sys

Zdravím, již delší dobu mi padá pc do modráska a to tak, že velmi. Nejčastěji je to ntfs.sys. Problém je v tom, že pc klidně i 2 hodiny jede bez problému a náhle nečekaně spadne do modré smrti. Díky za každý tip.

rsnxh.jpg
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: MODRÁ SMRT NTFS.SYS (Kurt)

chyba driveru souborového systému + usbehci: nejspíš vadný disk právě v místě, kde má číst ovladače nebo záznamy v registrech.
vytáhnout disk, přidat do stoláku jako druhý. v crystaldiskinfo zkontrolovat smart parametry, jestli něco nehlásí.
pak zálohovat důležitá data pryč (programy ne, ty se nainstalují znovu)
v tom stoláku jde spustit i test disku v hd tune.

test běžel jen hodinu, budiž.
systém je buď zavirovaný - zkontrolovat z nějakého antivirového boot cd (tj. kontrola i na rootkity)
nebo zůstává vadný souborový systém - zvolit kontrolu c:, zatrhnout oboje, ok, restart
nebo má disk velké množství vadných sektorů - viz crystaldiskinfo, chyby 05 a c5
nebo zůstává problém s pamětí - není tam nějaký mix ram modulů?

Ramky jsem měl půjčený jiný od kamoša..a apdalo to furt stejně

taky může být vadná základní deska - northbridge řadič chipsetu.