Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Překopírování OS na nový disk

Dobrý den, budu si kupovat notebook, kde je vložen 5400rpm disk a mám v plánu si dokoupit do volného slotu SSD disk.

Můj dotaz zní, zdali existuje nějáký způsob, tak překopírovat stávající systém s původního disku na nový SSD disk. Nebo zdali by nebylo lepší udělat čistou instalaci, avšak nemám instalační DVD, na notebooku již byl od výroby nainstalován Windows 10.

Předem děkuji za rady

Pokud naklonuje jenom recovery oddíl, pravděpodobně z něj ale nenabootuje.

Nejprve je důležité porovnat velikost disků, hádám, že nový disk je menší, což situaci celkem zásadně komplikuje.

Nejlepším řešením by bylo, sehnat si někde instalačku Windows a nainstalovat na novo.
Co se týká klíče, nevím, jak to je u Windows 10, ale většinou ten notebook má na sobě štítek s klíčem k Windows, takže použít ten.