Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A zaznam pre www server?

Chcem sa spytat, vo firme chcem na serveri spravit firemnu www stranku, domenu mame kupenu, tak sa chcem spytat, A zaznam pre sluzbu www mi musi spravit poskytovatel domeny, alebo si ho mam sam vytvorit na serveri?..dakujem! Je to system win 2003...

Základem je, že odpovídající DNS A záznam (doporučuji i DNS PTR, aby to nebylo lame) musí být vytvořen na primárním DNS serveru dané domény (což je logické, kdo zná DNS, ví ;-)). Tím se daný A záznam automaticky přenese na sekundární nameservery a ostatní DNS cache (tam samozřejmě až po prvním požadavku a jen do doby, než dojde k zastarání dle definice zóny).

U sebe si jej vytvoř pouze v případě, že máš primární DNS u sebe (hodně nepravděpodobné, s ohledem na tvůj dotaz :-)), nebo pokud chceš, aby záznam v tvé LAN ukazoval jinou adresu než z internetu (např. proto, že máš webserver v LAN, nebo chceš použít pro přístup jinou IP adresu)