Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchází mi grafika/PSU?

Dobrý podvečer,
od včerejšího dne mi blbne obrazovka (mám dvě, jednu HDMI a druhou VGA), teda, spíše jen jedna, viz obrázky.

7y_h0SG.jpg

0-TT82z.jpg

Sestava:
i5 4460
8gb adata ram
msi r9 280 gaming 3g
msi h81m-p33
seasonic 450W
WD blue 1TB -data
samsung evo 850 120gb -system
Windows 10

Začalo to včera nevinně náhodnými pády grafických ovladačů, zprvu se automaticky obnovovaly, následně ne a musel jsem restartovat pc natvrdo. Dnes už to vyvrcholilo.
Prakticky pokaždé na to narazím při spuštění Adobe After Effectu a Nightly Firefoxu zároveň, občas jen při AE a občas třeba jen při prohlížení souborů. Když se vyskytne tenhle problém na jedné obrazovce, tak druhá funguje bez problému (HDMI - problém, VGA v pořádku) a pokud odpojím HDMI (primární monitor), tak se problém přenese na VGA... V safe modu se mi nepodařilo vynutit tenhle problém.
Zkoušel jsem full MBAM sken, sfc /scannow, downgrade ovladačů (z 15.12 na 15.11.1) - nic nenašlo a nic nepomohlo.
Zkoušel jsem plně zatížit systém - GPU+CPU stress testy a náročné hry - nic
Zkontroloval S.M.A.R.T - nic

Nakonec absolutně nevím, čím to může být/kde je problém.

Ještě jsem nezkoušel přeinstalovat Windows...

PS: A ještě jeden problém, navazujíci k tomuhle - čas od času mi ještě k tomu vypadává služba na správu zvuku a nemohu ji obnovit, jedině restartem.

Pokud to vyresil reinstal starsiho ovladace, tak to neni hardware chyba a nikam to nenos.

Jinak na Windows 10 mi take obcas pada grafika, mam Intel HD, najednou zcerna obrazovka a zase se obnovi a napise to, ze ovladac zobrazeni prestal reagovat a byl obnoven, je to chyba Windows 10, Microsoft na to kasle a neresi to, na linuxu, to nedela.

čas od času mi ještě k tomu vypadává služba na správu zvuku a nemohu ji obnovit, jedině restartem.

Ano, to mi take na Windows 10 dela, je to chyba Windows 10, da se to vygooglit, dela to mnoha lidem se zvukovkou od Realteku, Microsoft to neresi, na linuxu je to take OK.

Prisel jsem na to, ze pocitac vydrzi pusteny v kuse cca. 36 hodin a potom zacne ten zvuk padat a je nutne pocitac restartovat. Bohuzel naprava od Microsoftu je v nedohlednu, Microsoft trva na tom, ze ma Realtek blbe napsany ovladac pro Windows 10 a Realtek trva na tom, ze je to chyba Windows a ze by to mel resit Microsoft.