Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Integrovaná nebo externí grafika?

Ahoj, skládám si PC a potřeboval bych poradit s procesorem a grafikou. PC bude sloužit spíše na práci, internet a podobně, ale sem tam si zahraji i nějakou starší hru. Nevím, jestli si koupit dražší procesor s lepší integrovanou grafikou nebo levnější procesor + grafiku externí.

Konkrétně váhám mezi těmito 2 možnostmi:
- PCU Intel Core i3-4170 s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 4400
nebo
- Intel Pentium G3260 + externí grafika v ceně kolem 1500 (procesor nemám v plánu taktovat proto volím tento místo g3258)

V grafikách se nevyznám proto bych v případě druhé možnosti poprosil i o radu, jakou grafiku zvolit.

Jak uvádí předřečník předemnou, pokud ti stačí integrovaná grafika a zároveň chceš trochu lepší výkon, podívej se po procesorech od AMD do socketu FM2, např. http://www.czc.cz/amd-kaveri-a10-7850k-black-editi on/143439/produkt - na tom se dá i něco zahrát, integrovaná grafika je lepší, než levný grafárny za 2 tisíce. Samotný procesor má výkonu dost.

Pokud přesto trváš na Intelu a občas si chceš něco zahrát, tak lepší kombinace bude to Pentium a třeba tohle:
http://www.czc.cz/sapphire-r7-240-1gb-gddr5-with-b oost/138430/produkt
(vybírej zásadně modely s pamětmi DDR5, protože DDR3 jsou brzdou už tak slabých čipů)

V pripade zajmu mám jednu grafiku na prodej :)

AMD FX-6300
ASRock 980DE3/U3S3
R7 260X 2GB
Zdroj cca 500W, značka něco jako gembird, ted to nemám u sebe
RAM 8GB DDR3 taky si nejsem jistej, muzu mrknout

Je to funkcni pc. Konal se upgrade a zustal jen disk a case.

Casu mam popripade jendu starsi ale slusnou. Jen ma hroznej airflow. Mám i mechaniku. Jen HDD potreba. A BOX chladič je tragedie.

Nic nenutim. Jen ze to doma lezi a mam to na prodej. Muze bejt cokoliv zvlast. Predpokladam ze ma ten cpu grafiku tak by treba stacila. Mrknu se

E: Ted tu ctu o te zaruce. Klidně podepisu nejaky cestny prohlaseni treba na 14dni nejaky zaruky aby byla aspon trochu jistota. Rikam ten pc jel jeste pred 14 dnama gta5, nový star wars nebo war of thunder a pomerne slusně. (omlouvam se za možná zkomolená jmena her)