Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 - nepodarilo sa pripojiť k službe Klient skupinovej politiky

Dobrý večer,

na jednom z domácich PC už dlhšie používam Win 10 (po upgrade so zachovaním aplikácií z Win 8.1). Až donedávna fungoval na 100% spoľahlivo, lenže po inštalácii veľkého balíka aktualizácii niekedy začiatkom decembra sa úplne rozbilo odhlasovanie a prihlasovanie medzi viacerými používateľskými kontami. Po úspešnom odhlásení jedného konta a zadaní hesla druhého konta sa objaví hláška:

Systému Windows sa nepodarilo pripojiť k službe Klient skupinovej politiky.

a konto vôbec nie je možné prihlásiť. Po kliknutí na tlačidlo OK sa situácia zopakuje. Niekedy dokonca k tejto chybe dochádza aj pri 1. zapnutí PC, keď ešte nebolo prihlásené žiadne konto, v oboch prípadoch pomôže len tvrdé vypnutie počítača.

Napriek snahe som príčinu ani po niekoľkých dňoch neodhalil, a preto by som chcel požiadať tunajších skúsenejších diskutérov o pomoc.

Vopred veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek radu.

Spustite Windows v núdzovom režime.
Vykonajte kontrolu disku (scandisk).
V núdzovom režime preverte nastavenie účtov.
Reštartujte počítač.
===
Je tiež možné, že mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Použite softvér AdwCleaner. Všetko čo nájde odstrániť.

3. Odvírujte počítač použitím softvéru MBAM free verzia: www.malwarebytes.org.
Všetko čo ešte nájde odstrániť.

Bod 2 a 3 sa odporúča vykonať v núdzovom režime systému.