Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kterej magor vymyslel Sandisk USB konektor?

Koupil jsem si MP3 prehravac Sansa C-140. Splnuje parametry, ktere jsem pozadoval (napajeni AAA clankem, 1GB pameti, kvalitni zvuk). Co me ale totalne rozhodilo je jeho USB konektor. O tohle jsem se VUBEC nezajimal, cekal jsem klasicky mini USB B konektor.
Ted tady sedim v soku, je tam asi 40pinovy (!) dlouhatansky konektor po cele sirce prehravace, ktery je na druhem konci zakonceny standardnim USB A konektorem. Stoprocentne to bude jenom "dratarina", bez jakekoliv elektroniky!
Muzete mi nekdo rict, kterej dementni hajzl dokaze takto zmastit jinak povedeny vyrobek?
Je to samozrejme moje chyba (a je to koupene v kamennem obchode, takze s nejakym vracenim mam smulu) a jakmile si overim, ze je to fakt jen dratovani, tak tam nekam vbastlim i klasickej B mini konektor! Kaslu na zaruku! Tohle trpet nehodlam.
Myslel jsem, ze proprietarni USB konektory uz zustaly jen u mobilnich telefonu. Svine jedny.

Uf, ulevilo se mi.

USB konektor ma 4piny. Ak je niekde pinov viac, tak to nie je USB konektor, ale je na nom viac funkcii napr. moze byt sluchatka, nejake ine interfejsy co ja viemn mozno firewire apod.
Vyraz "proprietarni USB konektor" je nezmysel, ak to vyzera tak ako pises tak to nie je len USB konektor.

Aky mas problem ak tam mas USB A konektor tak to predsa mozes strcit kamkolvek prip. pouzit usbA-usbB predlzovak

A co ti brani pendlovat aj s tym kabelom 40pin->USBtypA spolu s prehravacom? Proste ho vobec nevytahuj alebo co ja viem nos ho stale spolu s prehravacom. Urcite bude existovat redukcia USBtypA na USBtyp_akykolvek.

P.S. uznavam ze je to blbe ak nechces furt vlacit so sebou ten adapter na USBtypA, ale mini-usb typ B tiez nemaju vsade takze nejaky kabel by si aj tak musel nosit so sebou :-)

Ja ti rozumiem, ale nerozumiem ze sa tak rozculujes ak ide o vec velkosti zapalkovej skatulky. ;-)

P.S. ja ked som bol mlady tak sme tahali so sebou CD prehravac velkosti este o nieco vacsej ako CD a k tomu este musela byt sada CD aby bolo co prehravat, a mobily neboli a chodilo sa telefonovat do telefonnej budky ktoru bolo treba najprv najst a mat stastie ze nebola zrovna rozmlatena :-)
P.S. no a baterky v tom vydrzali tak 4hodiny takze este bolo treba tahat sadu bateriek :))
P.S.3. a nikto sa nerozculoval este to bola frajerina ked clovek tahal so sebou taky nezmysel jak debil :-D