Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru K jedním kliknutím

Zdravím,
chci se zeptat, jestli neexistují základní desky, které by umožňovali přetaktování procesoru jen zmáčknutím tlačítka. Nebo spíše jestli se tyto desky dají volně koupit. Nějaké už hotové sestavy tady tohle tlačítko mají. A potom, jak tuto desku poznat.

Pokud se nepletu, tak odemčené procesory K (intel ... k) potřebují speciální desku s čipsetem začínajícím písmenem "Z". (Např intel i5 6600k potřebuje chipset Z170)

Dále, pokud bych měl desku s tímto chipsetem, a možností zapojit tlačítko, tak jestli se dá sehnat case na kterém by to tlačítko bylo.

Děkuji mnohokrát za vaše odpovědi

Nejaký asusy to mají, myslím že to souvisí přímo s K procesorama.
https://www.mall.cz/pocitace-znacky/asus-rog-tytan -g30ak-cz002dt?v=841777&utm_source=heureka.cz&utm_ medium=cse&utm_campaign=EG&utm_content=pocitace-zn acky&utm_term=841777

Zrovna tohle má myslím na boku nějaký turbo tlačítko. Možná i jiný modely.

Takže předpokládám že to musí umět i nějaký desky od asusu, ale ještě k tomu musí být ten case co to tlačítko má.