Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s windows 8

Zdravím. Mám notebook s windows 8 a v poslední době mi pomalu najíždějí windows. Cca kolem 5 minut. Tak jsem odinstaloval antivirový program a podle návodu na netu jsem vypnul některé věci, které zpomalovali PC. Plus jsem vyčistil a defragmentoval notebook. Pořád tento problém trvá a teď se spustil až po 15 minutách. Nevíte čím, by to mohlo být. Bohužel s windows 8 nejsem fakt kamarád a nejraději bych přeinstaloval na windows 7, ale nevím ani jak se dostanu do boot apod. Notebook byl zakoupen s již nainstalovanými windows 8.

děkuji

Plus jsem vyčistil a defragmentoval notebook... a teď se spustil až po 15 minutách

propusť administrátora toho notebuku, je to bfu. pak odistaluj čistící programy, co ti tam natahal.
na defragmentaci zapomeň, nic nezrychluje.

poškozený systém můžeš nechat opravit přes příkazový řádek cmd.exe:

sfc /scannow

chyby po spuštění ukáže prohlížeč událostí (eventvwr.msc) -> protokoly windows -> systém
všechny chyby vyřeš.

start zpomalují různé nesmyslné aplikace, ukáže je třeba ms autoruns.
důležité položky jsou: po spuštění (run), služby (services), naplánované úlohy (scheduled tasks).

taky můžeš ten krám a webové prohlížeče nechat proskenovat na spyware: adwcleaner