Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit některé aplikace ve Windows 10 (Počasí, Zprávy,...)

Zdravím,

všiml jsem si jednoho problému ve Windows 10. Když klepnu na start a chci otevřít nějakou aplikaci (Počasí, Zprávy,...), tak se objeví pouze logo aplikace a za tím barevné pozadí a nic se neděje. Nevíte, čím by to mohlo být?

Děkuji za rady, Jakub Michálek.

PS.: Včera jsem klonoval, z HDD na SSD, ale nejsem si jistý, zda to potom začalo dělat, aplikace jsem delší dobu nepoužíval.

...klonoval, z HDD na SSD...

Obrovská chyba. Klonovať systém z HDD na SSD sa dá, ale sa neodporúča. Obrovský zápis dočasných súborov na SSD a ich následné odstráňovanie. Takto si za chvíľu odrovnáš SSD disk. Po naklonovaní nefungujú niektoré aplikácie a často padá systém.

Obrovský zápis dočasných súborov je typický pre systém nainštalovaný na HDD. Systém na SSD nevytvára také množstvo dočasných súborov.

Odporúčam čo najskôr preformátovať SSD a vykonať čistú inštaláciu Windows 10, alebo pokračovať v používaní systému z pôvodného HDD.

Príčina je v klonovaní. Ak by to bolo klované zo SSD na SSD, tak by všetko fungovalo a disk so systémom by sa dal v pohode používať.