Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10-aktivovať licenciu ale nepoužívať

Ahoj,
uvažujem, ze mozno niekedy budem chciet na domacich NTB a pocitacoch pouzivat W10. Nateraz ale chcem zostat pri osvedcenej sedmicke.

Chcel by som teda zobrat jeden volny disk, vlozit do NTB, nainstalovat W10, zadat licencne cislo z W7 (uz by to udajne malo ist) a zaktivovat licenciu W10. Potom vratit spat povodny disk a bezat bez zmeny na povodnej W7. Nasledne disk zmazat a opakovat s dalsim NTB/PC. A ked sa v buducnosti rozhodnem, mal by som mat funkcnu licenciu na W10 aj o rok, dva alebo tri.

Otazky:

Ak zaktivujem licenciu na W10 pomocou kluca k W7, budem moct pouzivat bez problemov povodnu W7? Nebude napr. hlasit, ze licencia je neplatna?

Budem mat v buducnosti platnu licenciu na W10 ak na PC nainstalujem W10 povedzme o dva roky?

OK, w10 je aktivovane. Teraz by som chcel nejako tu aktivovanu licenciu zazalohovat. Viem, ze je ulozena niekde na MS servroch.

INstaloval som cisty system na prazdny disk, vygenerovalo to nejaky product key XY odlisny od toho vo Win7. Nasledne som dal aktivovat a zadal som product key z Win7. Pise aktivovane.

otazka1:
Staci teda odpisat ten product key XY? Alebo je ten kod aj tak k nicomu a MS bude pouzivat len ten ulozeny u seba? Ale ako sa da zazalohovat ta aktivovana licencia lokalne?

Otazka2: Mozem disk s aktivovanym win10 prehodit do iného NTB2/podobny HW/ a ist rovno na zmenit product key a aktivovat W10 s kodom z W7 z NTB2? Usetril by som cas a zbytocnu instalaciu. NEviem ale, ci to, ze tam bude poznaceny product key XY/ ten, ktory si W10 vygeneroval pri cistej instalacii na NTB1/ neovplyvni buducu uspesnu aktivaciu na prislusnom NTB? Na oboch NTB by vlastne bol rovnaky vygenerovany product key XY.

produkt key je ti na dve veci ono totiž su všetky rovnake a lišia sa len z akeho win si prešiel na tu testovaciu w10
ak by si mal 10 win7 pro napriklad tak všetky budu mat rovnaky , zalohuj si ten subor GenuineTicket.xml
možeš si ho vytvorit aj teraz už na tej 10-ne (je vnom zakodavana zostava tvojho pc a musi sedet stym čo ma mrkvasoft u seba inak ti to neaktivuje znova) menit možeš len ram/disk uprava biosu vraj robi problem