Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pujde CPU k desce?

Mám desku Asus M4N78-AM. Ted cpu Athlon ii x2 245. Nasel jsem na bazosi Phenom II x6 1055T ale u desky na netu je psaný jen 1035T. Ale taknejak sem na jinych webech nasel ze by snad nemel byt proble. Ten phenom ma oproti tomu athonu obrovskej vykon takze bych si asi dost pomohl.

Myslite ze by byl problem s tim cpu ? Nebo vzit jen Athlon ii x4 640. Ten má v bench asi jednou tolik bodu a je za 1200 takze by to asi taky pomohlo.

Diky

Ono je to o počtu jader. Asi bych šel max. do toho 4 jádrovýho Athlona, protože víc jader stejně hry moc nevyužijí.
Nechceš se raději podívat po nějakým tom Phenomu 945, kterej by už měl větší smysl?

Ono by bylo nakonec nejlepší se toho zbavit a koupit novou desku i s procesorem.

Ty phenomy jsou k nesehnani nebo za to chtej strasný penize. A je mi jasný že by bylo nejlepsi to zahodit rovnou. Ale jedou mi tam vsechny hry docela fajn.kdyz ho udrzim alespon cca pul roku pri zivote nez zacnu makat tak budu rád.

Navic pokud bych za litra koupil treba ten athlon, zas ten pc vydrzi o par let dele. Nejspis hned pujdu nekam do sveho a tohle zustane brachovi. Zacne hrát neco jinyho nez minecraft tak at ma trochu na cem.

Ted treba jsem prodal tu 9500GT za 600. Zkasnul jsem ho o 500 z kapesnyho protoze s tou r7 260x mu jede bez lagu minecraft. Takze kdyvych vzal athlon za 1200 zas mi dá klidně petikilo. Prijde mi tl fer i kdyz je mu asi 11let. Tady u nás se pocitace nekupujou kazdejch 5let. Teprve az kdyz tatovi nesel na res deset let starym Aceru rozpoctovej program, koupil si novej ( HP strasna sracka) takze tohle bude muset jet aspon 5 let dál.