Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook - 32GB RAM?

Drý den, koukám po nějakém novém notebooku a u některých z nich čtu "maximum 32GB RAM", což zní pozitivně, ale většinou maji jen dva sloty a když se kouknu, co se prodává, jsou to moduly DDR4 po 8mi GB, což znamená že 32GB ram z toho neudělám ani tak. Všechny ty filtrování v eshopech a stránkách nenabízí nic jako zašrktnout si chci "4 sloty" pro RAM. Nějaká rada jak z toho či tip na notebook? Jiste, prodávaj se NB rovnou s 32-64GB RAM, ale ty jsou v cenové kategoerii do které se mi nechce (a nepujdu).

Jak z toho? Další požadavky Core i7 Skylike (a ne U) a to je defacto vše. Občas bych si zahrál nějakou tu hru, ale neni to podmínka. Obecně Core i7+16GBram+rozumna grafika se dá sehnat kolem 32k, líbilo by se mi kdyby se k tomu pripocetla cena za 16gb ram a to byla moje konecna :)

NOTE: PLS. HATE FREE - 32GB RAM možná nepotřebuji, ale 16GB RAM je zase malo..

to by bylo fajn, kdybych jen blbě koukal :) Nicméně link mi hodil hned prvně na alzu do kategorie Server (bude pasovat?) Kdyz mrknu na dotaz tak obsahu je DDR4 (a ty fakt v kategorii Notebook/DDR4 nevidím na alza lepe nez na 16GB RAM konfiguraci) a taky SO-DIMM a ty tam teda jsou na 32GB RAM, nicméně pokud se nepletu tak všechny NB co to jsem koukal měli DDR4, což nebude pasovat, ne? (sorry lamský dotaz, kupuji NB jednou za čas jinak to moc nesleduji)

Byl zde odkaz na odpovídající RAMky - zde
k tomu se dá koupit notebook https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z710-black-d266 5662.htm?catid=18842920

Když to sečteme, dostaneme se do stanoveného limitu. Procesor samozřejme i7, není žádné "Účko", ale bohužel to není "Skylike".. grafika je nejvýkonější která se s uvedenými požadavky dala sehnat, bohužel. Takže admin to může odfajvkovat jako vyřešeno :puff:

Diky moc ;) Možná jsem špatně uvedl nebo nebyl pochopen s tou cenou. (Počítal jsem s tim, že se dostanu na nějakých takových 36 i s paměti). A neupřesnil jsem, že chci "normálně velký NB".

Nicméně děkuji, přesně po nějaké podobné kombinaci přesně koukám, určitě mi to správně navede.