Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup pc

Dobrý den,
máme velmi starý počítač a chtěli bychom si pořídit repasovaný. Je tu někdo, kdo by nám pomohl poradit, zda si v něčem polepšíme?? Chceme ho na běžné používání (e-mail, facebook atd.) a k zahrání nějakých obyčejných her.
Náš:
Operační systém: windows XP
Procesor: Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz(2 CPUs)
Paměť: 502MB RAM
Zvuk: Realtek HD audio output
grafika: Intel 82945G Express Chipset Family
kapacita: 74,5GB

Ten, co by jsme chtěli koupit:
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 (2× 3.0 GHz)
RAM: 4GB RAM DDR3
HD: 160 GB (7200 ot./min)
Drive: DVD
Graphics Card: Intel® Graphics Media Accelerator 4500
Networks: Gigabit Ethernet
OS: Windows 7 Professional
Connectors: 8x USB 2.0, COM1, VGA, DisplayPort, eSATA, Audio In/Out
Dimensions: 100mm x 317mm x 355mm
Power source: 280W, 2× SATA
Input slots: 4× RAM DDR3, 1× PCI-Express x16 (nízký profil), 1× PCI (nízký profil), 2× SATA, 1× 3.5", 1× 5.25"

Děkuji za odpověď

Ten "repas" ma len integrovanu grafiku, na ktorej si moc nezahras.

Dwane radi: pridat grafiku, ale tu vidim probleny.

Podla popisu tipujem nejaky "znackovy" (vyradeny z podniku).
1. je to asi "desktop" takze len "low profile" grafiku (klasicku GK tam nedas).
2. lepsiu grafiku Ti neutiahne zdroj a do "znackoveho" PC klasicky zdroj vecsinou nedas.
Firmy pouzivaju (hlavne pri slabsich zdrojoch 280W) netypicke (mensie) rozmery zdroja.

Ja Ti to neodporucam (aj ked neviem cenu), schvalne napis kolko by to stalo.

Tak to neni az tak moc, ked mas v cene Windows 7 Professional (to je vlastne cena OS).

Ked Ti ten PC vyhovuje tak ako je, (slaba grafika aj ked lepsia ako mas) a neplanujes nejake vylepsenie, tak mozno.
Ale uvedom si, ze akekolvek vylepsenie je utopia. Pouzivat pokial to staci a potom ekologicky odpad.
Nechcem urazit, viem, ze nie kazdy ma prachy na nejake to "delo".

Este si prever ako dlhu zaruku dostanes, a skontroluj ci je OS (Windows 7 Professional) na fakture.

Za tu cenu ne,aukro.cz za 2GB RAM bazar dáš ca 300kč ,www.czc.cz jestli máš PCI-e tak tuhle GPU novej HDD 1500 a budeš na tom líp než tyhle pokusy.www.czc.cz (nepíšeš teda zdroj a case co máš)Jak píšu hore něco podobnýho jsem dělal před rokem známímu CPU máš ještě lepší než on,má tam 2GB RAM DDR2,GPU GT430,Athlon x2 5200+ a Pc běhá normálně jak má + i hry šlapou slušně i když ta GPU je plečka.

Jinak za 6 koupíš nějakej starší Pc s normální GPU na hraní.

No ten starý PC taky dost brzdí velikost RAM,to stačí tak pro funkčnost XP a na programy moc nezbyde.Zkus si zjistit,co máš za paměti(asi staré DDR2) a zkus si někde stejný typ půjčit na vyzkoušení,jestli bude zrychlení stačit.Ovšem na hry to nebude,to bych se kouknul na Aukro na nějaký starší PC.