Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování GPU, v jaké míře škodí?

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jak hodně ničí taktování grafickou kartu. Taktoval jsem přes afterburner podle doporučeného návodu pro danou grafickou kartu a výkon se zvýšil u Zaklínače 3 v průměru 30fps na 37fps na nejvyšší detaily což je docela znát a běží to krásně stabilně.
Vím, že to snižuje životnost, ale v jaké míře?
Jedná se o MSI N660 Twin Frozr III 2GD5/OC.

Je to dost, ale nepříjde mi to zase jako něco extra. Momentálně nemám pořádnou case, je tam jen jeden ventilator a špatné zajištění proudění vzduchu. Ve středu dojde nová tak se to podle mě ještě slušně sníží.