Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude fx 8300 příliš velká brzda ?

Ahoj. Od srpna vlastním sestavu na základě fx 8300 spolu s r9 380. No po 4. měsících jsem zjistil že mi vybraná grafika nestačí a docela mě ruší její hluk při zátěži, tak jsem se začal poohlížet po nové. Ale nevím co si vzhledem k procesoru mohu dovolit, aby to nebyla naprosto zbytečná investice. Mým požadavkům plně vyhovuje gtx 980, vím že poměr cena/výkone není žádný zázrak, ale gtx 970 prostě nechci kvůli problémům co jsem se o ní dočetl a nejspíš by mi také nevyhovovala. R9 390 je to samé, jen bez těch problému, ale s přídavkem hluku. Záleží hlavně na tom jestli má cenu investovat tolik peněz do takové grafiky, když oporou jí bude fx 8300, který jí bude brzdit, otázkou je jak moc... Kupovat nový procesor momentálně nemohu, jelikož by to určitě byl i intel takže další položka na seznamu by byla i základní deska takže bych se z 15k za gtx 980 dostal na 25k (cena vyšší než u mé stávající sestavy). Zde mi bylo vždy dobře porazeno, takže bych to opět nechal na více znalých lidech. Předem děkuji za odpovědi a rady.

S přáním šťastného nového roku DerilJoel

No když už se to nakouslo,tak ty si to necháš sestavit a oni nedoporučujou přenášet Pc s nasazeným chladičem tj pošlou ti to bez něj nasadíš si ho pak sám (takže manipulace jde na tvoje triko)a jestli ti to přijde komplet a nepřežije to cestu tak pak něco dokazuj a je otázka jestli ti to někdo uzná,takže toto je fakt super od Intelu.:-)

No to pak klidně koupím to FX co máš protože to nenakrmí tu R9 380 jsou keci.To jsem se tu optal dřív a že moje GTX560 nejede na svoje max se starým Athlonem x4 640 ,no a zajímavé že nedávno jsem měnil GPU za GTX770 a výkon někde jinde i s tím starým CPU.:-)

Dwane zase to nepřeháněj a krapek brzdi,doporučuje se do setav do 20 s OS a FX špatnej určitě není i na taktu jakým je.;-)