Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrofón píská - USB problém?

Dostal jsem k Vánocům nový headset k PC (Thrustmaster Y-280CPX) a zapojil jsem jej dle návodu. Mikrofon ale píská (jako by se snažil vysílat morseovku). Vylučovací metodou jsem došel k tomu, že se asi jedná o problém s USB ze strany notebooku (ASUS G51J), protože mikrofon připojený pouze jackem to nedělá a na jiném NB to funguje bez potíží :-|. Jakékoli problémy jako cyklení zvuku jsem vyloučil, protože mikrofón píská i když je vypnutý (při zpětném odposlechu).

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo třeba neví jak by se daly účinně spravit USB2.0 (softwarově či hardwarově)(ovladače jsou, dle správce zařízení, aktualizované), nebo jestli někdo nemá jiný nápad čím by to mohlo být. Sluchátka jsou zapojena jackem do zdířky pro výstup zvuku, jackem do zdířky pro vstup z mikrofonu a do USB.

Zdá se, že při zapojení do USB nabíječky (vzal jsem si nabíječku na mobil, snad to něco nezníčí :-/) to nepíská a že je problém tedy opravdu s USB porty v notebooku. Děkuji za prima nápad na odzkoušení, tohle by mě vážně samotného nenapadlo :-D.

Hádám že bych to takhle mohl mít jako "provizorní" řešení, ale kdyby někoho něco napadlo, budu jen rád :).