Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bateriu ntb

Mám nový notebook, který slouží jako stolní pc. Přenáším ho minimálně. Když je zapnutý, tak ho vždy připojím do nabíječky a po vypnutí ntb nabíječku odpojím. Někde jsem četl, že když je ntb pořád připojen k nabíječce, že se tím více opotřebovává baterie? Je to pravda?

Ak bateriu nepoužívaš (funguješ na el.zásuvku), ako sa môže opotrebovať? Životnosť baterie sa skracuje počtom nabíjacích cyklov, teplom ktoré vychádza z ostatných komponentov ntb a iných faktorov.

Ak je bateria úplne nabitá, k jej samovoľnému vybíjaniu dochádza veľmi pomaly. Moderné ntb sú vybavené inteligentným nabíjaním, čo znamená, že začnú nabíjací cyklus až po poklese o 5-10 percent, aby sa šetril počet nabíjacích cyklov a tým pádom životnosť baterie.

Bateria je spotrebný materiál, ktorý časom stráca svoju kapacitu a je jedno či sa používa alebo nie... Samozrejme pri častom pužívaní to je rýchlejšie a pri nepoužívaní (tým pádom bateria stráca zmysel) pomalšie...
Z toh­to dô­vo­du ide vlas­tne o pro­dukt "po­dlie­ha­jú­ci sa­mo­voľ­nej ska­ze" a aj zá­ru­ka naň je iba 6 me­sia­cov.

Nechápu, proč si sám protiřečíš. Nejdřív píšeš :

"Ak bateriu nepoužívaš (funguješ na el.zásuvku), ako sa môže opotrebovať?"

a pak zase :

"Bateria je spotrebný materiál, ktorý časom stráca svoju kapacitu a je jedno či sa používa alebo nie"

U dnešních typů baterií jsou stejně tyhle diskuze zbytečné. Když nemám šťávu píchnu kabel. Vyřešeno.