Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výměně pamětí (RAM) se PC seká

Zdarec, měl bych dotaz...

Dneska jsem zakoupil nové paměti ram (https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400821Y500 03EQ1) a vyměnil jsem je za staré, ale po výměně se mi všechny hry sekají. Už jsem to řešil s kámošem ale ten taky neví co s tím tak se chci zeptat tady.

Za veškerou pomoc děkuji...

Můj PC: GIGABYTE 870A-UD3 rev 3.0
AMD PHENOM II X6 3.3GHz
AMD RADEON HD 6870
RAMky (nové) jsou v odkazu

Předtím tam byly stejné RAMky jenom s menší kapacitou (2x 2GB) teď jsem tam dal úplně stejné jenom 2x 4GB , kupoval jsem je podle těch co tam byly, ale jinak jediná změna je že ty co jsem vyndal byly CL9 a ty nový jsou CL10 ale to mi bylo řečeno že to nemá žádný vliv.

Dáváš tam ty paměti správně (do správných slotů)? Najdi si, jak tam mají být ve slotech (1,2 nebo 1,3 nebo 2,4).
Není jisté, jestli se ti to seká kvůli těm RAM. V Ovládacích panelech - Systém - vidíš správnou velikost? Zkus přeinstalovat ovladače grafiky a DirectX. Máš nainstalované všechny ovladače k základní desce? Možná ti nakonec nezbude, než ramky vrátit (pokud to jde) a vzít nějaké, které jsou v tom seznamu pamětí. I když tam zrovna 2x4 nejsou... Takže asi návrat k původním.

Zkusil bych sehnat pár takových, jaké tam byly a dát to na 4x2 GB.

Paměti dávám do správných slotů to jsem se díval (1,3) V ovládacích panelech vidím správnou velikost (8GB)....ovladače zkusím přeinstalovat a aji když tak celý Windows a jinak mi pak asi nezbývá než je jít vyměnit za jiné...K původním se vracet nebudu, byly nedostatečný..tohle se nějak vyřeší nebo koupím aji novou základovku :-D

Sice bych si koupil jinou značku RAM, ale to sekání může být způsobeno i stavem systému.
Nové RAM bych otestoval pomocí MEMTESTu a pokud budou OK, tak bych asi provedl reinstal systému.
Za zvážení by také stálo zkontrolovat, zda v SETUPu nezůstalo po původních pamětech nějaké nestandarní nastavení časování (nastavit vše na AUTO) nebo zda tam nebylo nastaveno jiné napájecí napětí RAM.

Nevím takhle se ve značkách moc nevyznám jaká je kvalitní, byla mi doporučena tahle tak jsem ji koupil..RAMky jsem včera asi dvě hodiny testoval tím MEMTESTEM a nic to neukázalo. V BIOSu jsem se také díval a všechno bylo na AUTO (mám i foto ale to se sem nedá asi přiložit) .....Jenom teda to napájení na to jsem se neodvážil šahat, s tím nevím jak to je.

A ještě jsem tak přemýšlel nemůže to mít něco společnýho s teplotou? Včera když jsem tam dával ty nový paměti tak PC byl po celém dni kdy byl spuštěný a teď přes noc vychladl a když jsem ho asi před hodinou spustil a zapnul jsem nějakou hru tak je to OK, ale zkusím to nějak zatížit a zahřát....Jako jenom mě tohle napadlo nevím jestli na to teplota může mít taková vliv

Jo tak to bylo celý způsobený tou teplotou.....Jak jsem oddělával chladič z CPU abych se dostal k pamětem tak jsem asi odloupl pastu z CPUčka a teploty se mi byly schopny vyšplhat až na 80C a teďka jsem tam dal novou pastu a dal jsem ty testy co jsi mi poslal a teď má max 45C i při plný zátěži..takže jsem si tam dal jak 2x4GB tak i 2x2GB a nic se neseká vše jede krásně

Všem moc děkuji za pomoc.... :-)