Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při zapojení nové GK nenaběhne monitor, při použití integrované a VYPOJENÍ nové vše OK

Dobrý den,

zakoupil jsem si novou MB a CPU, abych vylepšil svoje stávající PC. Při zapojení všech kompomentů kromě GK není žádný problém. Bios naběhne, Win jsem nainstaloval atd.. prostě vše běží, ale pokud vložím do MB i GK, monitor se tváří, jakoby neměl signál a prostě nenaběhne. Přitom podle "zvuku" hdd atd počítač klasicky nabíhá. HDMI jsem samozřejmě zkoušel dát jak do slotu v MB tak i v GK.

Konkrétně mám:

MB - GA-B85M-D3H-A
CPU: i5-4460
8 GB Ram
GK: GTX750-PHOC-2GD5
Zdroj: Eurocase ATX-350W

Napadá mě, že to může být tím strojem, ale to bych čekal, že PC vůbec nenaběhne, nebo se bude vypínat.. napadá vás, v čem může být problém? Jiné komponenty bohužel nemám, takže nemohu zkusit jinou GK atd... Předem díky!

Ano to jsem zkoušel, vypnul jsem konkrétně možnost "Intel Processor Graphics" (takže snad jsem to udělal správně) a nepomohlo to, monitor potom nenaběhl ani když jsem GK vyndal, takže jsem musel vyndat baterii aby se restartoval BIOS..

Řekl bych, že každá dnešní deska funguje automaticky v základním nastavení (BIOS) a to tak, že pokud se vloží do slotu dedikovaná g. karta, tak se integrovaná automaticky vypne, tedy za předpokladu, že je dedikovaná je v pořádku, nebo správně ve slotu a zapojeno přídavné napájení/pokud ho karta má.

a nemůže právě v tom být problém? asi je to blbost, ale, že ve chvíli, kdy připojim GK, tak se vezme jako primární a tím, že nemá ovladače, tak se to skrze ní nespustí? a to ani pokud dá HDMI do ní nebo do MB? Jak říkám, asi je to kravina.. ale kdybych nějak nastavil jako primární tu grafiku na MB, zapojil GK, PC by se rozběhl a já stahnul ovladač atd?

no ale ještě včera jsem měl jiný procesor a základní desku (Athlon II X4 640 a deska MSI 760 GM P33) a ten zdroj to utáhnul.. hraní her atd, vše ok.. je teda možné že tento procesor bere více a zdroj to už nezvládá? Já právě nemám možnost vyzkoušet jiný zdroj nebo jiný pc a nechce se mi zdroj kupovat, když bych pak zjistil, že to tím nebylo..

Ještě jinak - pokud nastavím integrovanou grafiku jako primární, zapojím GK, HDMI nechám v integrované, tak pokud bude špatná GK nebo slot pro ni, tak by měl systém normálně naběhnout, že? a pokud by to bylo zdrojem, tak by znovu "neutáhl" připojenou GK a opět se to nespustí? Jeslti to mám takto otestovat

Tak jsem to zkusil a pocitac se zapne, vetrak na GK bezi, HDMI je zapojeno do MB a v BIOSU je natavena integrovana grafika jako primarni. Ve Spravci zarizeni je v položce Grafické adaptéry: Intel HD Graphics 4600 a na dalším řádku (se žlutým vykřičníkem) Základní grafický adaptér Microsoft..Když jsem se ještě předtím, když byla GK vyndaná, pokusil nainstalovat ovladač GK (jen abych se ujistil jak se program zachová), tak mi to napsalo, že to nemůže ovladač nainstalovat, že tam není HW, což je logické.. Teď když je GK připojena a pc běží přes integrovanou grafiku to ovladač bez problému nainstaluje, takže kartu určitě vidí a ve Spravci zarizeni je jiz vidět i se správným názvem.. když restartuji pc a opět zmením primární grafiku na tu GTX, tak počítač naběhne a ve správci zařízení už není žlutý vykřičník u GTX 750.. ale teď nevim, jak zjistím, na jaké GK momentálně pc běží? asi nejjednodušší v biosu opět zakázat tu integrovanou, že?

Takže jak jsem psal, pc tkato běží, ale pouze pokud je hdmi připojeno k MB, pokud ho připojim ke grafice, opět monitor nenaběhne, ale podle hdd to zní, jakože počítač klasicky naběhne.. na GK se větrák točí ale prostě monitor nic, při zapojení do MB vše ok a počítač i kartu vidí.. zvláštní a opravdu nevím, v čem může být problém..?

Zase já :D Grafika ozkoušena v jiném pc (v prodejně, kde byl pan ochotný a grafiku mi zapojil do nějakého pc, jinak má mraky objednávek, takže víc by teď neudělal) a běží, takže to není GK... zůstavají dvě možnosti - slot pro GK nebo ten zdroj..

Tak nevyzkoušim, nemám tu žádný kabel :-/ ale v jiném foru, kdyz jsem se ptal, zda to ted amůžu být zdrojem i když takto pc normálně běží atd, jsem dostal odpověď: "ten zdroj je schopen dodavat zakladni napeti do pcie sbernice coz umoznuje to ze ji widle vidi ale jiz uz to neumozni ject grafice diky nizke wattazi naplno" .. to chápu, ale i tak by alespoň bios s tou grafikou naběhl ne? nebo i tak to opravdu může být tím zdrojem?

Dobře díky.. Ještě mě napadlo.. ten zdroj ještě včera šlapal na stejné sestavě, akorát s jinou základní deskou a procesorem Athlon II X4 640, který má TDP 95 W a na něm to s touto grafikou běželo v pohodě, ale teď s procesorem i5-4460 (TDP 84w) to neběží? to je divné ne? když s náročnějším procesorem to šlo a s tímto tu grafiku neutáhne?

mě bylo řečeno/napsáno toto: "moment, ta deska má 8-pin že? ale ten zdroj jen 4.... že tys narval 4-pin do 8-pinu a říkal sis OK, šak to pojede? Emotikona grin ono totiž napětí do PCI e může být vedeno právě z toho 8pinu řekl bych, že todle bude ta příčina" a "ten 8pin se podílí na napájení CPU a PCI, tzn. napájíš CPU ale ne PCI. TZN že PCI dostane jen trochu napětí za 24 pinu (hlavní napájení desky) tudíž se spustí tak bios grafiky, takže se v systému hlásí, ale na jádro to nestačí" ... to teda není správně?

a teď když jsem mu napsal váš názor, tak mi odpověděl, že by to vážně mělo pomoct, když předtim ta karta běžela na 4pinu, tak 2 cpu a 2 pci a ted kdyz mam 8 pin, tak ty 4 co jsem zapojil jdou do cpu a 4 by meli jit do cpi.. ta karta by to mela na sobe pokud by vylozene potrebovala tolik, tahle je nenarocna, takze by ji stacily i ty dva piny.. tak uvidim, zitra mi prijde redukce, tak snad to pomuze, kdyz ne, kupuju zdroj

Zkusil si to připojení monitoru DVI?
Deska přes slot dodává až 75W g.kartě, pokud má karta větší TDP tak nastupuje přídavné napájení 6 pin, 2x6pin nebo 1x6 +1x8 pin a jelikož tvoje karta má 55 TDP tak ji stačí jen slot desky, ale to nemá nic společného s napájením 4pin nebo 8pin/2x4 procesoru.
Pro normální použití stačí 4pin, 8pin se používá pokud má procesor větší TDP jak 125 a nebo pokud se taktí.

nezkoušel, protože bohužel nemám dvi nebo vga kabel..tak já nevím.. předtím mi bylo řečeno tamto, že by to mělo pomoct, tak nevim.. mám to objednané, stovka mě nezabije a když to nepomůže, kupuju novy zdroj.. jeho upgrade taky rozhodně neuškodí..

achjo.. tak pořád to můžu stornovat a objednat zdroj.. ale je divné, že ještě do včerejška ten zdroj šlapal v pohodě se starší MB a procesorem Athlon II X4 640, kterej bere víc w než ten nový i5-4460, který tam mám teď.. takže je divné, že s náročnějším (na watty) procesorem a stejnou GK ten zdroj stačil a teď když je méně náročný CPU, tak zdroj nestačí dodávat šťávu GK?

ne, deska tím 8-pinem napájí JEN procesor. Grafika se přes napájení CPU rozhodně neživí!

edit: a pokud to pomohlo, tak to znamená, že ten zdroj jede na pokraji svých možností, takže až tu grafiku zatížíš, tak ti to bude přinejlepším padat. Ten důvod je totiž ten, že při startu PC CPU nejede v úsporném režimu, ale pálí v reálném režimu (pokud si pamatuju dobře, kdyžtak to biosář MM opraví) a s tím se pojí větší odběr. Při zapojení grafiky dojde k poklesu napětí, takže CPU přes ty původní drátky nejel, protože bral více proudu. To ale znamená, že 12V už není 12V, ale pravděpodobně někde okolo 11.5V. A to tě dřív či později vytrestá - buď ti to bude padat, nebo přinejhorším to celé shoří.