Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak funguje přesněji server+jeho OS

Zdravím vás,

Chtěl bych se zeptat, rád bych si koupil nějaký server na doma. Napadá mě hned několik otázek možná budou připadat stupidní ale bohužel.. je to tak a zeptám se.. :D

1) Pokud bych měl tedy server, mohl bych tam mít zapnutou jednu aplikaci která by běžela non-stop aniž by se server nějak vypnul?
2) Je možné tam hostovat web pomocí DNS?
3) Jak je to s Windows server 2012 vs. Linux server? Co je lepší a v čem
4) Je možné tam mít normální aplikace jako na Windows 8/7 ? A nebo je to nějak omezené.
5) K serveru se mohu připojit jak? Přes monitor normálně jako graficky či konzolí přes PC?

Nejsem zas idiot abych si nic nevyhledal, ale chodím zatím do 2 ročníku v IT oboru a předmět sítě mě nikdy nějak moc nebral.. a tak sem se chtěl zeptat nějakých lidí co tomu rozumí. Předem díky moc za rady.

na to, ze studujes (vraj) IT su nektore otazky teda fakt pekne stupidne.
Bud na to kaslesn alebo by si radsej mal robit daco ine, pretoze vzhladom na to, co studujes v tom mas pekne medzery a bordel v zakl. veciach.

1. ano, a mozes tam mat aj 20 dalsich, pokial to utiahne. Netusim co to ma spolocne s vypinanim servera, je to otazka uplne odveci.
2. daj facku tomu, kto ti povedal, ze weby sa hostuju pomocou DNS. Vies vobec co je to DNS? Ale inac ano, je mozne tam hostovat web po splneni par podmienok.
3. toto si vygoogli, nik tu nebude pisat dve strany nejakeho porovnavania. Zatial sa orientuj na system ktoremu viac rozumies.
4. ano, nic nieje obmedzene pokial viem
5. ako si to spravis, bud na dialku alebo si ktomu pripojis monitor, klavesku a mys. Inac, opat otazka odveci, vobec nerozmyslas.

1. Ano mohol.
2. Otazka nedava zmysel
3. To je rovnaka otazka ako nvidia vs amd, amd vs intel a pod. Odpovedi je milion.
4. Definuj normalne aplikacie. Aplikacie pre win samozrejme spustis len na win serveroch, aplikacie pre linux zase na linux serveroch.
5. K serveru sa pripajas normalne ako k inemu pc, ale vacsina serverov byva umiestnenena niekde mimo, takze v praxi sa pouziva vzdialeny pristup (RDP pre win, ssh pri linux).
Suhlasim so Shirom v tom, ze na studenta IT odboru su otazky na urovni dietata, to naozaj netusis nic o problematike a doteraz si si nic o tom neprecital?

Nemyslím si. Nečtu si o provozování serveru ani ničem takovém.

Věnuji se spíš programování vlastních věcí než takovým věcem.

Jednoznačně i přesto že mě zde poučujete abych šel na jinou školu děkuji za rady.

Nic take som nenapisal.
Tvoj a bohuzial nielen tvoj problem je nasledovny.
Mas "problem", ale namiesto toho, aby si venoval trosku usilia dostat sa do problematiky vyppotis par otazok, z ktorych samozrejme polovica nedava zmysel, pretoze si nevenoval aspon trosku casu nastudovat si aspon zaklady predtym nez sa nieco pytas.
Je to vseobecny problem (najma dorastu) najprv sa pytame, potom premyslame, ze co sme sa to vlastne chceli opytat.