Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhody a nevýhody 2.5' a 3.5' HDD v externím rámečku?!

Pořád řeším externí HDD pro zálohu dat v několika PC, NB, tabletech, mobilech a digitálních foťácích a nemohu se rozhodnout, jaký formát disku zvolit: http://pc.poradna.net/q/view/1529330-tip-na-vhodny -externi-disk-1tb. U 2.5' HDD je velkou výhodou napájení jenom přes USB, tudíž i lepší přenositelnost a manipulace s diskem. U 3.5' HDD se prakticky vždy musí napájet přes externí napáječ, což je z hlediska přenositelnosti a manipulace s diskem spíše nevýhodou, ale zase je garance fungování disku i tam, kde USB napájení nestačí. Tablety a mobily bych asi zálohoval přes PC a klasické PC i NB by 2.5' HDD měly "utáhnout".

Jaké jsou další výhody a nevýhody různých formátů disků a jejích rozdílných napájení? Jak by vypadala situace u přímého připojení disku k tabletům a mobilům s OTG? Existuje případně rámeček na 2.5' HDD, který by měl možnost dodatečného napájení v případě, že by USB nestačilo?

Podívej,já mám 4 roky 1TB https://www.alza.cz/western-digital-elements-deskt op-2000gb-d529830.htm?catid=18851852 a dva roky ten z odkazu. Používám je několikrát týdně a bez jakéhokoliv problému. Jak se tomu začneš poddávat a řešit jestli bylo dřív kuře nebo vejce,tak určitě vybereš špatně. Ty elementsy mají výhodu,že je kdekoliv a kdykoliv připojíš jednoduše a rychle. Můj názor.

starsie wd elements mali este oddeleny prevodnik. novsie to uz nemaju. a ako napisal kolega, nikdy nevies co kupis.

a co sa tyka zalohovania na flashku, tak flashka nieje zalohovacie medium, tam sa o podobnych veciach ani nerozmysla. Aj ked uz som videl exotov, co si "zalohovali" bakalarku ci rodinne foto na flashku a potom sa veeelmi cudovali. ludska blbost je nekonecna.

řada wd elements s pevným usb interfacem je shit. kup si radši samostatný 2.5" disk a samostatný usb3 rámeček.
edit: podle toho co píše wikan, šlo ještě o verzi před "katováním costů". z takového disku není moc co zachraňovat.

a co lidi zapomínají: poměrně nespolehlivý usb disk neslouží jako úložiště originálů souborů nebo k editaci pracovních verzí. pak tu každý rok brečí nad ztracenými bakalářkami.

Zálohy se nepřenáší! Může dojít k pádu disku, k odcizení, k poškození kvůli častému přepojování či jinému problému a přijdeš o data.

Ještě jsi neprozradil, jaký objem dat se bude zálohovat. Šlo by to řešit např. po síti pomocí Plánovače úloh...

To už je pro mě vyšší dívčí a jelikož nevím, co přesně potřebuji zálohovat, tak bych tam chtěl mít úplně všechno - komplet disk z fakturačního (80GB) i domácího PC (320GB), 3 NB (32GB+80GB+120GB), 3 tablety, 3 mobily, 2 digitální foťáky. U foťáku to není problém, tam překopírují jenom fotky, ale tablety, mobily a PC/NB bych nejraději zazálohoval komplet, jelikož sám nevím, co kde je na disku rozházeno a co z toho mohu v budoucnu potřebovat. Většinou se člověk po tom začne pídit až když se něco stane a nerad bych pak zjistil, že třeba složku kde je pošta, historie chatů a podobné věci zazálohované nemám.

Když se ztratí/poškodí přenosný disk, tak data zůstanou na původních nosičích. Nepředpokládám, že se najednou poškodí i původní nosič i zálohovací disk a také je možné zálohovací disky 2, takže data budou vždy na 3 nosičích současně. Šlo by udělat i každém PC zrcadlový RAID, ale když nějaký zkrat odpálí hlavní HDD, tak asi odpálí i zrcadlový HDD, takže externí HDD mi přijde jako spolehlivější řešení.