Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harddisk či základní deska

Ahoj, měl bych spíše technický dotaz. Nainstaloval jsem systém W7 harddisk o velikosti 80GB, je to starší PC... Jakmile, ale PC vypnu a znovu zapnu tak systém nenajede pokud jsou připojeny 2 či 3 disky. Píše mi chybu ohledně nabootování. Pokud nechám pouze jeden disk tak jede normálně. Disky, ale jinak jedou bez problémů (pokud jedou po jednom) a chyby se nenašli. Může být chyba v základní desce? Ono i samotné instalování bylo nějáké zdlouhavé..

Navíc mi W7 nedovolí použít celé 4GB RAM, ale pouhé 2,5 GB (zbytek je vyhrazen hardwarem).

Základní deska je P5VD2-MX

Tak moje blbost...stačilo zmáčknout tlačítko Delete v tom správci disků... :D Jinak ne, jumpery nemám vůbec, nenašel jsem. A zdá se, že už to jede. Disk se zobrazil, restartoval jsem to 2x a v pohodě to najelo zpět do systému. A byli na něm zbytky nějákého systému nakonec, zformátoval jsem to a je čistej. Takže nechám tyhle dva disky, jeden PATA (systém) a SATA jako druhej. Díky za pomoc :)

A na těch druhých HDD je taky nějaký OS?Pak asi PC neví,co bootovat.Koukni do boot. ini nebo spíš počkej třeba na ledního brtníka,ten se v tomhle vyzná a spíš poradí.

Ještě mi teď došlo-nejsou to všechno staré PATA disky?To se pak ale perou Master a Slave,musíš to správně "najumperovat".A to obsazení RAM-pokud tam máš integrovanou grafickou kartu,nastav jí zkušebně jen 512MB paměti.

Měli by být prázdné. Formátoval jsem je. A jo! Jumpery nemám :/ ale napadlo mě to. Jinak jeden je SATA. A s těma RAMkama aby mi naskočili W7 s těma 512MB :D Grafickou kartu mám externí, proto mi přijde divné, že si to vzalo paměť

A ten OS je na SATA? A jakou máš DVD mechaniku?Jumpery se dají vybrat třeba ze starých disků nebo CD mechanik.To tam vážně žádný vzadu nemáš?Některé disky se i bez jumperu přepnou na Master.Tak si to prostuduj,každý disk to má jinak,ale bývá na něm samolepka s nákresem jumperů.Většinou stačí jeden,někdy i víc.Tak si je sežeň a zkus to(kamarádi,PC servisy,sběrné dvory).Raději jen 1 disk na IDE1 kšandě.
A jestli máš W7 32bit,tak ze 4 GB se používá jen cca 3,4GB,zbytek to nevidí.

Ale grafika je tam 64MB a pochybuju, že potřebuje 1,5 Gb :D našel jsem i jeden dotaz zde na fóru, jenže výsledku se něják nedopídili. Zkoušel jsem to i přes msconfig nastavit paměť, kterou má PC používat. Ale stále jsem na 2,5 ze 4 Gb. Mimochodem v BIOSu mi to píše to samé, že 2,5 použitelná. Zkoušel jsem vyměnit jednu z RAMek za jinou 2Gb co mám doma, ale výsledek byl stejný