Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný HDD ?

Dobrý den.
Včera jsem zakoupil GTA V a CS:GO, A stalo se mi to že když jsem to chtěl stahovat tak HDD furt skakalo nahoru a dolu co 5 sekund, myslím tím že zápis furt skakal na 0MB/s na 7MB/s, instaloval jsem to cca 4hodiny a stáhlo se mi teprv 25GB ´, internet mám OK, stahovaní mám na 4,8MB/s trvale. A chtěl bych ještě zmínit že jsem zakoupil před 4 dny Intel Xeon X5450 a dělál jsem Q-FLash. No a jak se to stahuje ze steamu a jak mile kliknu na nějaký prográm tak se mi sekne celý pc a musím počkat tak 5 minut a potom zase jede nachvílku ale jak mám puštění jenom steam a nic nedělám tak jenom skače ten disk, ale když nestahuju ze steamu tak počitač jede dobře ,dělál jsem dneska reinstal windowsu a jak se to po druhé v instalaci restartovalo tak mi to napsalo chybu a že se měnily v nedávne době komponenty nebo co, pak ještě nějaka chyba učtu nebo co, nevíte čím to je ? A ještě jsem dělál HD Tune a ten mi hned ukazál že mám 2 chybny políčka a dál jsem nepokračoval, a jak najedu na Health v aplikaci HD tune tak mi to ukazuje SPIN RETRY COUNT - WARNING a dále CALIBRATION RETRY COUNT - WARNING a ještě toto ULTRA DMA CRC ERROR COUNT - WARNING což vůbec nemám ponětí co je ... To je vše co vím .. prosím o rady, jsem z toho špatný :((

No jedna se o Samsung 640gb,64mb cache, 7400Rpm. Zítra bych zajel do alfy pro novy.. ale nevim jaký bych mel vzít protože se v diskach nevyznám.. ale představuju si asi WDčko okolo 1500,- jestly by šlo, a ještě jestly se to da potom vrátit kdyby to náhodou nebylo tim..: )

Uhmm.. chtěl bych aby to bylo z alfy a na sklade v mariánských horách jestli by bylo možné; ) a ještě.. ten HDD co mam ted tak to je SATA 3gb/s nevadí to, když tak bude ted SATA 6gb/s? A ještě jestli to půjde vrátit kdyby to nebylo tim; )

Dobře, děkuju moc. Já to nainstaluju ráno.. a restartuju to.. a potom zkusím steam a hned zkusím instalovat a jestli to bude furt dělat.. tak jedu pro novy HDD a dam nanho windowsy a zkusím to jestli to pojede.. nevadí ze tam mam ted SATA 3gb/s a ted tam dam 6gb/s?

No s těma ovladačema nevím .. protože jsem je nikdy nedělál .. Sektory jsem dneska nezkoušel .. protože počiatč jede rychle a stabilně zapisuje na disk, takže nemám důvod, ale jestly je to nutné tak není problem to udělat... Než jsem zjistil že to je kablem tak jsem zajle pro HDD WD 1TB a mám ho furt doma .. a uvažuju jestly ho mám jit vratit .. nepoužil jsem ho .

No porblem je ten že GTačko stahuju už asi po 5 a teď mám staženou už půlku a nechcu zase od ynova instalovat system a zase od znova Gtačko .. takže asi uvažuju že si nechám ten nový jako zalohu a ten starý dojedu ... ale já si myslím že ještě něco vydrží .. :)

Udělál jsem scan u obou dvou, a je to velmí divné .. všechno zelené .. Nevím jestly to vřera bylo kvuly toho drátu že tam nebyl pořádně zastrčeny nebo něco.. jenom se chcu zeptat, mám to přeinstalované a všechno jede suprově jenom se chcu o něco trošku starat o windows až pak je nemám zase zasekané .. takže bych se chtěl zeptat co je dobré mít v pc stahnutý a jak udržovat systém v chodu. a mám procesor Xeon X5450 a koupil jsem tento chladič https://www.tsbohemia.cz/silentiumpc-spartan-pro-h e924_d192608.html .. Měl by to stíhat ne ? protože jak jsem vypnul gta a podíval jsem se na speedfan tak teploty byly okolo 48 stupnu .. Není to moc ? ve hře budu mít tak 55 stupnu ://