Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD rozhodnutí

Zdravím
chci se zeptat rozhoduji se jaký je nejlepší ssd do 2500 na tyhle komponenty ( samozdrejme ssd jen na system )
AMD FX 8320 3,5 GHZ přetaktované na 4.0 Ghz chlazené vodním chladičem http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-liquid-coo ler/seidon-120m/
AMD sapphire R9 290 Vapor-X Tri-X
kingston hyperX fury 2x4
ASUS M5A97 EVO R2.0 - AMD 970
Fortron FSP700-50ARN 88+ 700W
moje sestava jestli to nejak pomůže

naopak V300 jsou dnes poměrem cena/výkon jasná volba pro levné nezatěžované mašinky a upgrady starších PC. Cena příznivá a výkon je zpět, takže není důvod je nebrat. Sandforce už je taky odladěný a v podstatě bezproblémový.

Obecně platí, že jakýkoli SSD bude lepší než HDD (nebo SSHD), plus to, že běžný uživatel dnes prakticky nepozná rozdíl mezi nejlevnějším SSD (např. ten V300) a hi-tech SSD pro SATA3. Samozřejmě špička v podobě NVMe nebo PCIe je jinde.

Ono myslet si,že na hry ho (SSD) nebudu používat,zas tak úplně neplatí. Každá hra se integruje do OS a ovlivnit můžeš jen volitelné doplňky. V době,kdy se do PC instalují disky o velikosti terabajtů,tak myslet si,že 120GB je nějaká výhra není na místě. Je to takový základ,jako jezdit autem a mít vždy v nádrži tak 5 litrů benzínu.