Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ktery ntb koupit?

Ahoj mam problem s vyberem ntb.Mam k dispozici asus k53sd s 4gb ram,pentium 2.20ghz,nvidia gt610m 1GB nebo acer e1 531g intel pentium 2020m,4gb ram,nvidia gt710m 2GB.Podle udaju je lepsi acer ale do budoucna bych chtel upgradovat a nevim ktery notebook bude lepsi na upgrading. Diky za help

v prípade acerov si mal možno iba štastie, lebo 90% kusov tovaru (kategorie notebook) od tejto značky majú vysokú kazivosť, najčastejšie problémi sú:

prehrievanie
nekvalitný plast (čož u nekterých se podpísalo v pántoch na dispej tak že prasknul a dispej už nejel - ale to už méne často)
problémi s napájaním
problémi zo základnou doskov
výpadky wifi

Toto může jen potvrdit, ale ty lepší kusy, které nestojí jen "pár šušní" už jsou co se týče poruchovosti "zocelené". :)
Taky jsem měl pár noťasů od Aceru a můžu jen potvrdit poruchy, snad jediná, se kterou jsem se u nich nesetkal jsou problémy se základní deskou a nekvalitním plastem (měly šasí z hliníku :-D).
Raději bych šel do Asusu, jsou to dobré výrobky a pokud vím, tak mají akci na poruchovost a 100% spokojenost s jejich zařízeními, tzn. pokud se Ti ten ntb pokazí, tak dostaneš peníze zpět a ntb taky. :)
Mělo by to ještě platit, ale nejsem si jistý, když tak se zeptej u prodejce. :)

Aušus je na úrovni Aceru, je to běžný plastový šmejd a zcela určitě nevydrží víc, než běžný Acer.

Problém Acerů je ten, že prodávají i nejlacinější modely celkem vybavené, a to znamená, že se šetří na materiálech (objem) chlazení. Nicméně třeba laciné TravelMate V131 a nástupnické modely toho vydrží neskutečně mnoho.

Asus isto na urovni aceru nieje.

Když se bavíme o nízkej cenovej kategórii, áno sasi majú tiež plastové jak acer, ale rozhodne majú lepšie jak základné dosky, jak chladenie (aj ked nekteré typy majú problémi), tak vôbec nemajú problémi s wifi (alebo ojedinele) čož u aceru sú bežné problémi, s napájaním je to od kusu (typu) ku kusu (typu), ale i tak celkovo majú lepšie vyriešené napájanie jak acer, a méne problémov s tým.

Jinak zminovaný Travel? jedinej co vydrzí víc? i Asus má notebooky ktoré vydržia rovnako vela, ale to je proste od typu notebooku.

Celkovo teda Asus neni nejlepší značka, no rozhodne je o dosť lepší než acer

Ten acer ma pentium 2020m ktere je v patici.Nevim jsetli to jde upgradnout podobne jako asus kterej umi i5 3210m nebo az i726xxQm.Jediny proc davam prednost aceru je to gpu jinak bych ten asus bral.Doma jsem mel chvili asus x75a a casto znej vypadavaly srouby ze spodni casti.Musel jsem ntb rozebrat a vse utahnout a byl klid.