Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DOS: BAT soubor s vnější proměnnou

Mám DOS přehrávač filmů MPlayer

Co použít za parametr/odkaz v BAT souboru, aby se příkazem
spust.bat film.avi spustil film

bat by vypadal:
mplayer.exe (parametr odkazující na vnější proměnnou) (-další parametry pro mplayer)

mě jde o to do batu dát něco co by fungovalo jako cokoliv, proměnná, která se bere "zvenku", spoustel se libovolny film, v batu budou dalsi parametry pro mplayer, je to opruz vypisovat všechno stále dokola

muchas gracias

pleskote - zaprve ti gratuluji k nalezu nejlepsiho prehravace na planete
zadruhe ti posilam odkazulu http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/cs/commandline.ht ml
v cestine zadny strach
----
jemny uvod v prostredi windows(tise predpokladam ze to provozujes na nem):
vytvor si zastupce mplayeru na plochu a videa na zastupce hazej
nebo vytvor si take zastupce na plochu + tam natriskej (vlastnosti zastupce) prepinace co potrebujes
aaa nebo pokud trvas na nejakem okynku pro windows stahni MPUI -vygoogluj ;-)

vse se nemusi resit batkou - ta by prichazela v uvahu kdybys chtel na jeden klik poustet treba 20 videi do fronty - to je zbytecnost pac mplayer umi playlisty i to umi prehravat posobe (oznacim 60 mp3 a cele hodim na zastupce)
---
edit : a ted kukam http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/pro cesslibrary/mplayer/ ze mplayer je taky proces win media playeru tfuj tajxl

vono nejlepší.....čas od času dojde mailem do práce video, takže nemusím vykládat, proč zrovna používám DOSový videopřehrávač, který má "vlastní kodeky" :-? MPUI mi tu bohužel nefunguje, zkolabuje

vypadá to, že VLC Media Player taky plní "portable" funkci, kterou požaduji a je to přímo windows aplikace :-)

jinak dík za další tipy a stránku vydavatele :beer: