Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu ze symbianoveho mobilu (N E61) pristupovat pres wifi k filesystemu v PC?

Dobry den, chtel bych si na tomto telefonu poustet mp3 soubory, ktere jsou fyzicky umisteny v pocitaci. Mohu to udelat pres wifi?

Pokud ano, bude mi stacit (protoze PC wifi v sobe nema) wifi sitova karta (usb nebo pcmcia), napriklad tohle http://www.alza.cz/sitova-wifi-karta-edimax-ew-7317 ldg-s-detektorem-d68022.htm nebo tohle http://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-adapter-philips- snn6500-d71219.htm?

Predem dekuji za tipy

loading...

ale on mluví o PDA. A ani to PDA nepodporuje standardně SMB. Vše se musí doinstalovat.

Jinak s wifi není problém, E61 má wifi klienta. ale ten se používá jen jako transporní médium. E61 v defaultu končí na IP protokolu, který používá pro vestavěného weobského a SIP klienta (případně pro další síťové aplikace (viz ta Samba), které se ale musí doinstalovat - za předpokladu, že existují)

Nene - v průzkumníku ťuknu na "Network", objeví se jména okolních počítačů, ťuknu na vybraný počítač, objeví se jeho sdílené adresáře, když vlezu do sdíleného adresáře, zeptá se na login + heslo + jestli si ho má zapamatovat a nechat namapovaný jako disk.
Příště už se sdíleným diskem zachází jako s lokálním.

Možná se postup na různých verzích WM mírně liší, ale rozhodně jsem síťové disky bez problémů používal už na verzi 2003 a nic jsem kvůli tomu nesháněl.