Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Update Bios v Fujitsu Amilo Xi 2550 - kterou verzi

Dobrý den,
v mém notebooku Fujitsu Amilo mám základní Bios 1.07c a chci nainstalovat aktualizovaný.
Na stránce výrobce jsou ke stažení čtyři verze, jak šli po sobě časově,
viz odkaz support.ts.fujitsu.com (je potřeba zadat notebook Amilo xi 2550).

Nejsem si zcela jist, jestli mám nainstalovat ten nejnovější 1.15c, nebo postupně každou verzi, jak šla časově. Nechci udělat chybu. Navíc mám verzi 64Bit Windows 7 a nedočetl jsem se tam, jestli je to pro tento systém.

Mám:
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T8100 @ 2.10GHz 2101 Mhz, jádra: 2, logické procesory: 2
Číslo BIOS: BK-ATI VER010.062.000.003.026832
Grafický čipset: ATI Mobility Radeon HD 2600 XTOperační systém Microsoft Windows 7 Ultimate

Můžete mi prosím někdo poradit?

Moc děkuji Defeld

Při startu Windows mi naskočí tato hláška:

Správce pracovní plochy ATI se nyní uvolňuje, protože není spuštěn ovladač monitoru ATI.

Pokud máte oprávnění správce, klepnutím na tlačítko reset obnovíte výchozí zobrazení.
Klepnutím na tlačítko Storno se toto okno uzavře bez uložení změn.

Pokud chcete nainstalovaný ovladač obrazovky ATI trvale odstranit, použijte ovládací panel Přidat odebrat programy.

Projevuje se to tak, ze mám rozlišení nastavené podle sebe a při restartu (nepravidelně) se mi změní. Všechno se změnší v poměru a musím přenastavovat.

Vím co myslíš, ale dočetl jsme se na internetu o problémech s Catalist pro Control centrem co tam mám. Při upgrajdu na jeho vyšší verzi mi skočí do modré obrazovky a musím před startem Windows zavádět ovladače disku, který nevidí.
Chtěl bych to právě i kvůli tomu aktualizovat na Biosech a následně Formát systému a nové Calisto cetr na čistou instalaci. Vrtat se do Biosu se mi opravdu nechce, ale zatím to vidím jako vyřešení problému.

Myslíš, že uvažuji špatně?

Díky moc za rady..

bios si kludne updatuj ale tvoj problem to asi moc riesit nebude. BIOS nehnije takze keby to sposoboval bios, tak by sa to takto spravalo aj vo vyrobni, a niekto by si to tam urcite vsimol :) Ale preflashovat si to mozes ak chces (ale ked to poseres tak to uz nemusi nabehnut vobec).
V prvom rade by som urobil recovery Win na vyrobny stav, a nic tam potom neinstaluj ani neupdatuj, ze ci to bude blbnut aj vo vyrobnom stave Win.
A skus si zakazat rychle spusteni (ovl.panely-energia - tlacitka, hore povolit sede a dole zrusit) - p.s. toto plati len pre W8 a novsie, w7 to nemaju tak nemusis nic zakazovat