Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 92 mm vent. chladič.

Ahoj, aký chladič s 92mm ventilátorom by ste mi mohli doporučiť? Ide o to, že na mnou objednanej doske http://datacomp.sk/msi-b85i-intel-1150pb85-1600-mi ni-itx_d259124.html#.VoePnSsoudQ je CPU slot príliš blízko PCIE slotu, takže mnou preferovaný Fera 2 sa tam asi nevojde. To samé sa asi týka aj ostatných chladičov s 120mm ventilátormi. Problém je teda so šírkou nie s výškou. Procesor je Xeon 1231V3, skrinka Node 304. Dobré vodné chladenie je pre mňa cez rozpočet, takže radšej klasický chladič.

1. myslím, že se mýlíš na věžový chladič se 120mm točákem, bude místa mezi g.kartou a chladičem dost, pokud bude orientován dozadu výfuk
2. pokud to máš změřeno a opravdu to nevychází, tak s 92mm je vhodný a dostatečný SilentiumPC Spartan PRO-B HE924

Myslím, že to nevyjde, podľa tohoto obrázku http://img2.czc.cz/4apddbd874ioq86f74lnh9t80d_7/ob razek to vyzerá tak, že sa tam zmestí niečo so šírkou 110mm max, menej by bolo lepšie. Nad Spartanom som rozmýšľal, bohužiaľ ho nemajú na sklade. Toto sú chladiče, ktoré majú na sklade vo vhodnom cenovom rozmedzí (sú medzi nimi ale aj širšie, ten obchod nemá bohvie aké filtrovanie výsledkov.)

http://datacomp.sk/pc-komponenty-chladenie-a-tunin g-cpu-intel-_c21.html#cls=spresenttrees&strid=21&s tipricedeafrom=16&stipricedeato=30&onstockiqud=1&o nstockiqud=2&onstockiqud=0&onstockiqud=9&onstockiq ud=8&onstockiqud=10&

Rozmýšľal som nad Coolermaster Hyper TX3 Evo, rozmery a cenu má OK, neviem aká je jeho kvalita.

Prípadne by sa to dalo vyriešiť aj kúpou inej dosky, cenovo najbližšia s vhodnými parametrami je o 20E/550 czk drahšia. Je rozdiel medzi chladičmi s 120mm a 92mm taký aby sa to oplatilo, vzhľadom na to, že budem mať ten Xeon s 80W TDP?

Dá sa tam kúpiť Xeon lacno, aj ostatné komponenty, ktoré chcem preto teraz kupujem tam a chcem si dať aj počítač poskladať rovno, takže by nebolo bohviečo kupovať si chladič z iného obchodu. Myslím, sa to tam nevojde preto, že som to čítal aj na anglických fórach (až po objednaní), preto som si to aj začal zisťovať. Každopádne mi to oznámia, keď to začnú skladať, ak sa to tam nevojde, len si už teraz dopredu zisťujem možné alternatívy.

Ten Hyper TX3 EVO napr. má na Alza.sk dobré hodnotenie, ale napr. na czc nie bohvieaké, preto sa naňho spytujem.