Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s kartou IDE

Zdravím, narazil jsem na takový menší problém. Kámošovi sem dával do staršího počítače IDE kartu, aby tam mohl připojit víc harddisků. Základní deska má IDE i SATA konektory, dal jsem tam kartu do PCI se 2 IDE konektorama. Všechno funguje jak má, až na jednu věc. (ještě poznámka - karta má RAID, jestli to nato může mít vliv nevím). Problém se objeví tehdy, když na kartě není připojený žádný disk. Potom se počítač kousne ještě předtím, než začne bootovat windows, zůstane černá obrazovka a počítač nenaběhne. Nevíte v čem je problém? Už sem na tohle jednou narazil i u jiné IDE karty v jiném PC, taky se to kouslo když byly oba IDE konektory na kartě prázdné. Tenkrát sem myslel že je karta vadná. Nevíte v čem je problém?

nemus to byt kousnute, skus cakat 30s apod. Problem je cinan.
Ak to ma nejaky setup apod tak tam mackaj tie klavesy ktore to pise a skus tam nieco prenastavit. Ale vseobecne je nezmysel mat v slote kartu bez HDD takze nechapem preco to vlastne riesis.
Mozes aj naflashovat novsi fw ak nejaky vyrobca poskytuje

To tam potřebuje připojit víc než 2 staré IDE-PATA disky najednou?Jestli má teď už 2 na kšandě z desky,tak ať jeden přepojí na tu kartu.Nebo na kartu přidá další,i když ho zatím nebude používat.Ale jak už psal MM...,je zbytečné tam tu kartu mít prázdnou,v případě potřeby je zacvaknutí karty rychlejší než upevnění HDD.

jo s tím přehráním firmwaru to bych mohl zkusit.
On je systémový disk SATA na základní desce, DVD mechanika je IDE a kromě toho tam má 2 šuplíky na IDE aby mohl kopírovat z jednoho na druhý. Takže když je zrovna nepoužívá tak by bylo ideální, aby to mohlo běžet i bez nich. A navíc na jednu kšandu nechci dávat dva disky, protože pak se master a slave občas hádají, když tam chce měnit několik různých disků v těch 2 šuplíkách.