Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android TV/Smart TV

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi Android TV a Smart TV. Vybírám novou televizi a nevím co je lepší. Vlastním iPhone a nevím, jestli je pro mě Android TV zásadní problém nebo ne. Pokud budete hodní, napište mi klady a zápory obou operačních systémů. Děkuju moc

Smart TV je obecne oznaceni pro TV s nejakym operacnim systemem - kazdy vyrobce si dela svuj. Stejne tak jako iPhone muzes zaradit mezi Smartphone.

V cem by mel byt zasadni problem Android TV pro tvuj iPhone? Ty prece musis vedet nejlip, co si predstavujes, ze budes s tim Apple krámem dělat. Když svůj dotaz upřesníš, dostaneš i konkrétnější odpovědi.

I ten Samsung se Samsung TV nepropojis vzdy tak, abys mel obrazovku tabletu/telefonu na TV. To musi podporovat ta konkretni TV a ani u Samsungu to nepodporuji vsechny.
Pokud jde o prehravani videa a fotek na TV bezdratove, musi byt TV pripojena k siti (jinak Smart TV nema smysl kupovat). Pak muzes pouzit DLNA a s tim si TV rozumi.

android sú s OS android, ale vlastne sú to tiež smart, a jiné smart sú s jakýmkolvek OS ktorý umožnuje inštaláciu dalších aplikací a podporu spustenie viacerých formátov súborov. Ako sú OS firefox, Tizen, WebOS, NetCast, nebo jiné vlastné OS podla výrobcu TV,...

Edit: lepšie zhrnuto presne jak to vysvetlil Jan Fiala

z netu.....

Vlastníte-li počítač s nakousnutým jablkem od roku 2011, iPhone nebo iPad, můžete využít v podstatě stejných možností, jen se musíte držet v izolovaném světě Apple. iPad nebo iPhone lze připojit k televizi jak kabelem s využitím speciální redukce od Apple, tak i bezdrátově. K bezdrátovému přenosu obrazu a zvuku mezi Apple zařízeními slouží zařízení Apple TV, které připojíte k jakékoli moderní ploché televizi.