Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zrychlení domácí sítě

Hezký nový rok,

měl bych dotaz, posílám z PC soubory na externí WD MyCloud disk připojený do sítě. Soubor o velikosti 800MB trvá přibližně minutu. Jak lze prosím konkrétně přenosy čtení/zápis urychlit?

Hlavní modem je od O2 s internetem zřejmě těch 20 Mb/s, odtud je veden internet klasicky kabelem do wifi routeru TP-Link 300Mbps, kam je taktéž připojen WD MyCloud disk. Z tohoto routeru chytám signál do PC přes wifi s přijímačem BELKIN F5D8053 v USB slotu. Na PC je Win7, do sítě PC připojen přes wifinu. WD MyCloud by měl zvládat 1 Gbps.

Tuším, že vhodné by především bylo zbavit se wifi a natáhnout k PC z routeru přímo kabel. Zadruhé zřejmě vyměnit TP-LINK router 300 Mbps za rychlejší? Wifi bych rád zachoval kvůli ostatním připojeným zařízením. Můžete mi toto potvrdit anebo poradit něco? V tomto ohledu mám bohužel sotva základní znalosti. děkuji.

drahý router od o2 asi vyměňovat nebudeš. řešením je připojit za něj gigabitový switch a do něj strčit všechny krámy, mezi kterými potřebuješ rychlou výměnu dat.

Z tohoto routeru chytám signál do PC přes wifi s přijímačem BELKIN F5D8053 v USB slotu

buď chceš gigabitovou linku, nebo sis sem přišel dělat srandu.

to je nějaký vyšší dívčí jazyk.
naši it si kdysi prohlédli plánek výroby a nad testery s potřebou sítě nechali zavěsit rampy s 1-zásuvkami, rezerva počtu asi 10%. od té doby se celá výroba komplet přestěhovala, někde i víckrát.
(musí existovat nějaká bohyně kretenismu, jinak to není možné)
takže krámy ze stejné vlan občas připojuju přes tyto soho krabičky - tam jsem právě zjistil, že některé switche nesvišťují.