Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava od 15 do 16 500 Kč

Zdravím,

poprosil bych o radu, jakou sestavu s monitorem pořídit v cenovém rozpětí viz nadpis.

Ideální by bylo vybírat komponenty z czc.cz, jelikož nabízejí seskládání + otestování zdarma.

Díky moc za tipy.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Dulezita otazka - musi to byt vsechno nove, ted, kdy je vsechno drahy jako prase? Nebo chces neco z druhe ruky, ale jeste stale v zaruce?

Ta alternativa tam je a docela dobra, treba CPU, obcas deska, nbo rovnou slozeny se daji sehnat ausetris na tom nejakou tu kacku. Obcas i grafickou kartu, ale ne koupene na firmu. Divej,nekteri lidi si jdou koupit novou kartu, i kdyz jde o rebrand stareho....viz 7970 a 280x... 90% technologie je te stejne, Nvidia dela to same.

Nevim sice, proc tu pise kolga jezekhifi, ze za 15tis neslozis nic na hry... slozis, ale zalezi, co ti staci.

Jsou lidi, co investuji do GPU a CPU neresi, coz je tedy imho spravny postup, pak jsou tu jezci, co chteji mit superpremiovy komponenty a maji evidentne nehluboko do kapsy. Napis mi do posty a muzeme se pobavit o alternativach, sam si vyberes, at tu nespamujeme forum.

Chces to postavit na firmu bez DPH nebo nejaky ten dil z druhe ruky na platnou fakturu s 12 mesicu zaruky min? Jo,to ti postavim, to neni problem.

Ale otazka opet zni - na co konkretne to chce ten clovek, jestli na ARMA 3 nebo BF4 aniz by mu to varilo kafe, jak to dneska vtipne kdosi poznamenal kdosi, nebo na nejaky obcasny pareni, na LOLko nebo DOTu2, CS:GO to je proste dulezity vedet, jstli je rozpocet dostacujici.

Kdyz bys vzal v uvahu, ze treba 80 % casu ten clovek chce parit CS:GO a obcas neco jinyho, tak je zhola zbytecny tlacit rozpocet do nebeskych vysin, no ne?
Shodneme se, ze high end za to nedas... ne se SLUSNYM a NOVYM monitorem.

Hele je smutny, ze kdyz je tak prasacka cena za komponenty, tak lidi chteji neco slozit...

Se divej, lidi, co pred 3 rokama koupili 3770K to dneska jsou schopni (a hlavne jim to nekdo koupi) za 6500 - 7000,-!!!

na druhou stranu, z druhe ruky muzes vzit - case, zakladni desku(popravde nejsem o tom tak presvedceny), CPU, chladic, pokud se ti postesti najit jakykoliv prakticky novy, co lidi prodavaji s par stovkou ztratou kvuli X duvodum od rozvodu po spatnou volbu HW prakticky novy pouzity 2 mesice, ber to, co muzes ztratit?

Graficka karta je docela gamble, priznam bez muceni.

To k nám spadne dřív UFO.:-D V polovině r 2014 jsem měl v plánu koupit dva HDD nějak sem se na to vykašlal a oni to pak napálili o tři stovky,tak jsem si říkal nu počkám až to zase spadne nakonec jsem je koupil koncem roku 2015 a ceny zůtali napálený takže tak,to možná ještě zvednou jak je zvykem.:-)

Tak to je super no :-D Hlavně, co se tak dívám, tak i na aukru, kde se dříve dalo na nových věcech něco málo ušetřit, tak se tam teď spousta lidí snaží prodat nové komponenty za větší cenu, než je například na czc (či jiných e-shopech). A co se týká cen použitých komponentů, tak taky nejsou výrazně levnější než nové, aby se kvůli tomu vyplatilo riskovat.