Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s bootovanim

Ahoy, mam dualni boot xp a vistu. Problem je nasledujici: po zapnuti pc kdyz neni v jednotce instal cd xp (jine jsem nezkousel) tak to napise DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. ... jak tohle napise tak tam hodim ten disk a zmacknu enter, nasledne mi nabidne ze po stisku enter budu bootovat z cd ... ale to enter nezmacknu a teprve pak mi naskoci obraz kde si muzu vybrat jaky OS chci zapnoout. otazka zni jak to udelat aby mi ta obrazovka naskocila bez toho abych tam musel davat to CD. Dik

1) v BIOSu nastavit pořadí bootování jako první HDD, nebo C-A-... Záleží na použitém BIOSu.
2) ve winXP, nebo Vistě (je to stejné) pravým myšítkem na Tento počítač/Vlastnosti/Upřesnit/Spuštění a zotavení systému - Nastavení. Zde vybrat OS, ze kterých se bude vybírat a který se bude spouštět jako implicitní. Také je možno nastavit čas, po který se bude čekat bez výběru OS.