Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na internet, občasné prohlížení fotek, může být i repas,do 4000 Kč

Zdravím, máme doma starý stolní pc, na který chodí už jen mamka. Bohužel zahořel zdroj a vzal s sebou prý i základovku.
Byl jsem pověřen sehnáním nového stroje. 95% času na něm běží prohlížeč a facebook hry. Jednou za čas se připojí fotoaparát a přehrají fotky. Moc se v PC nevyznám, ale pokusím se nějak nasměrovat:
HDD nemusí být extrémně veliký, máme externí na fotky atd. Monitor je LCD 17 palců (1280x1024, pouze DVI připojení). Mechanika není potřeba. Jedná se čístě o bednu, žádné další periferie. Licenci Windows buďto použiji stávající, byla koupena jako krabicovka Win 7, nebo tu u sestavy. Repasovaným PC se nebráním, nějaké doporučení by se hodilo, firem je mnoho a zkušeností s nimi málo. Podle nadpisu je rozpočet cca 4000. Šlo by to natáhnout do 5000, uvidí se podle situace. RapsberryPi ani něco tomu podobné bohužel nejde, těžko se učí novým technickým věcem. Děkuji zůčastneným za snahu.

Ahoj, doma jsme řešili podobný problém, dost jsme se koukala na ten mini pc od lenova, co sem někdo dával .. nakonec jsme šli do repasu od HP .. vyšel na 5 000 i s Win7, má čtyřjádro 2,83 GHZ což na fotky a běžný práce stačí a protože využíváme poměrně dost zařízení na USB (často nabíjíme i mobil), je super 10 USB 2.0... Pokud jsi ještě nekoupil, zkus se podívat na tenhle PC - http://www.importpc.cz/repasovane-pocitace/hp-comp aq-elite-8000-quadcore.html .. Na to, na co to potřebuješ, by stačil .. a repas má 12 měsíců záruku ..

Být tebou složím si/nechám si složit počítač s APU od AMD je to na tvé účely více než postačující a je to levné. Na repasované stroje obvykle nemáš moc dlouhou záruku a musíš počítat s tím že už jsou komponenty použité. A koupě na aukcích/bazarech to je víceméně koupě zajíce v pytli na oko to může vypadat dobře ale nikdo nezaručí že se po týdnu neobjeví chyba.