Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk - životnost

Ahoj, mám v plánu si koupit PC s SSD diskem (konkrétně tento: http://www.czc.cz/crucial-bx200-240gb/180816/produ kt). Kapacita 240 GB je pro mě dostačující, takže další HDD nepotřebuji. Jen se mi jedná o to, že když stáhnu nějaké filmy, podívám se na ně, pak je zase smažu, což budu dělat opakovaně. Nezačne se disk časem zpomalovat či ztrácet svoji kapacitu? Jak výrazně?

• Od toho ten SSD je, kapacitu urcite nestrati, muzes mazat do aleluja !! :-) Nejde-li o systémovy/disk a je urceny jen jako uloziste, zakup radeji HDD a orientuj se na kapacitu, rychlost '7200rpm' je na média vic jak dostacujici ;-).
TiP~Podporuje li to tva zakladni deska (coz podporuje vetsina), pred instalaci Windows ho dej do formatu <GPT> a SYSTEM nainstaluj pro "UEFI".

Tak si to približne spočítaj:

Ak každý deň pri bežnom používaní zapíšeš na disk cca 20 GB dát, tak za 5 rokov to bude cca 37 TB...
Kritická hodnota SSD disku je omnoho väčšia...

Občas je vhodné použiť nejaký nástroj na kontrolu S.M.A.R.T - tam sa dozvieš všetko o stave disku.

Jako ta životnost disku by měla být ok, pochybuji, že bych ročně promazal víc než 5 TB. Spíš se mi jednalo, jestli se nemůže třeba po roce zpomalit, třeba právě kvůli přemazaným 5 TB. Většina lidí ho totiž používá jen jako systémový disk, takže tam nic neukládá, tak aby s tím nebyl nějaký problém.

podla mna je najideálnejšie když pre OS a aplikácie máš 256GB SSD, a pre data ako fotky, filmy, hudbu, a podobne 1TB HDD, poprípade vätší ak je potreba. Jinak SSD má podobnú zivotnosť jak HDD, nebo i vätší,... ale když umrie SSD, tak je to z minutý na minúty, pri HDD je smrť pomalá, a aj ked úplne umrie, stále je možné z nej dáta vytiahnuť. (sú špecifické firmy, ktoré so špeciálnymi vecičkami dokážu vytiahnuť dáta aj z 3 roky mrtveho HDD, samozrejme občas nejde obnoviť všetky data, nebo nekteré obnovia s určitými chybami.)

ale když umrie SSD, tak je to z minutý na minúty, pri HDD je smrť pomalá, a aj ked úplne umrie

• Kolik jsi jich videl umrit :-)
• Tazatel chce "nahrat + podivat se + smazat", aby mu <SSD> odesel, tak by musel opravdu padnout na kazovy kousek, ktery jde hned po zakoupeni otestovat SW dle libosti.
V dnesni dobe ty <SSD> disky hodne polepsili, tak i Firmwarem, za posledni roky jsem videl odejit jen jeden ktery byl opravdu kazovy hned pri koupi pres firmu jsme reklamovali cely NTB..

Životnost jakéhokoliv disku není nekonečná a jako každé jiné zařízení,může prostě odejít. Pravdu mají ti,co vidí rozdíl v postupném odchodu HDD,lze poznat,že končí. U SSD je to prostě dílem okamžiku,jako v podstatě u všech flešových pamětí.

Pokud by takový uživatel každý den ukládal na SSD v průměru 100 GB dat, což jistě není běžné, trvalo by mu i tak 13 let, než by dosáhl hranice 500 TB. Která se ovšem stále ještě ukazuje jako bezpečná. Z toho lze vyvodit závěr, že pro běžné použití mají SSD životnost prakticky neomezenou a není se čeho obávat. A zastarají v praxi pravděpodobně mnohem dříve, než by byla jejich životnost vyčerpána.

Kupovat do PC desktopu pouze jedinny disk SSD povazuju za velky nerozum. Do notebooku samozrejme souhlas a SSD porid. Nicmene radeji dej prednost kvalitnejsim Crucial MX200 nebo Transcend 370S.

Mimochodem, kdyz pises, ze zalohy mas vyresene, nechces se podelit jak zalohujes? Neni to snad zaloha na jeden externi USB disk?