Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie externej zvukovej karty do smartfónu

Zdravím, chcel by som sa poradiť ako docieliť ten najlepší zvuk za pomoci externej zvukovej karty a smartfónu

Práve som to vyskušal a vyzerá to tak že môj mobil podporuje zapojenie takejto externej zvukovej karty.

- Zdrojová pesnička v formáte FLAC
- Spustené na mobile Samsung Galaxy Note 4
- Prepojenie cez USB OTG kabel do zvukovej karty creative sound blaster x-fi hd
- Slúchadlá Audio-Technica ATH-M50x

Vskratke v porovnaní ked som to puštal cez notebook tak zda sa mi že ten zvuk je tam lepší ako ked som to zapojil do smartfonu sice sa mi to zdá byť lepšie ked to ide cez tu zvukovku ale proste je to take prebasované a celkovo nevyrazný zvuk

Napadlo ma nieje problem v tom kable USB OTG ? ide o 2.0 kabel a viem že 3.0 je rýchlejší ale ma to vplyv aj na zvuk ? Je to sice pesnička v formate FLAC ktorá ma niekedy aj 50MB ale ved ten datový tok 2.0 by mal postačovať no nie? a ešte by som dodal kupil som ten kablik USB OTG tu v meste a cena bola až podozrivo nízka len 1,50€ :D čakal som 4-5€ ved na internete sa to predava za 3€ takže bude problem v tomto ?

V prvom rade si skontroluj ekvalizer a podobne nastavenia prehravania, ked pises o prebasovanosti.

A potom, preco chces spravit z mlynceka pneumaticke kladivo?
vymyslel si si nestandartnu haluz, ktoru nik neriesi. Podla toho aj cakaj odpovede, ci skorej nic necakaj....

V prvom rade, mobil je predovsetkym mobil. To nieje pc, kde sa mozes hrabat a kadeco prepajat ci nejak pokrocilo nastavovat. Android ako taky je uzavrety mobilny system a aj ked si to rootnes aby si mohol nastavovat nejeke veci pod kapotou, je to dost babracka. Musis hladat, skusat, na nejake navody ci pokrocile nastavovacky v SK/CZ jazyku zabudni.

Ked ti zvuk nejak zazrakom ide, tak bud rad a pouzivaj to. No nevyzaduj a necakaj nejake pokrocile vymozenosti.

ano maš pravdu

ten EQ v prehravači PowerAmp som pozrel a všetko je DEFAULT

No tie dnešné smartfony su už takmer ako PC... ten zvuk je lepší a už len toto je pokrok že si to napojím tu zvukovu kartu a hraje mi to skvelo hoc očosi horšie ako na PC...

len ono ten zvuk vytvara prave ta externa karta a tak isto je to v PC tak preto som myslel že to bude uplne identický zvuk a jediné čo by to mohlo ovplivniť je ten prehravač čiže nejake systemove nastavenie androidu alebo ako som pisal žeby ten OTG USB...

tento OTG mam http://shop.emos.cz/image/?Title=2334174000-kabel- usb-20-af-micro-bm-otg-15-cm&PicIndex=2&Height=0

a ako tak som googlil tak vlastne 3.0 OTG ani neexistuje aspon nie na klasické zapojenie do microUSB portu