Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor dropuje

Dobrý den, mám problém s procesorem. Strašně skáče jeho využitelnost například z 5 procent na 70 apod...(u stejné činnosti). Ve hrách mi fps dropují taktéž například z 200 na 8 (celý obraz se freezne na 3 sekundy například) a pak se do vrátí zase do normálu jakoby se nic nedělo. Nevíte co by to mohlo způsobovat? Díky za vaše rady.

Jedná se o notebook: acer v3-772g

Ked nerobis na tom PC nic (neni spustene nic) tak je vyuzitie CPU kolko? (vsimaj si celkove naspodku okna spravcu procesov).

Ked hrajes hru a hra nevyuziva naplno CPU, tak nestiha grafika alebo nieco ine, nemas problem s procesorem. Mozes mat vytazenu grafiku virom apod. (odvir si to, MBAM, adwcleaner, eset online scanner, atd) alebo iny problem (napr. disk, otestuj v HD Tune cely povrch apod)

blbosť,...0% nikdy nedosiahne, lebo len to čo mu píše že kolko % využíva CPU vlastne sám zaťažuje nejak CPU, čiže aj keby mal vyplej OS, len bios a v ňom aktivitu CPU, tak nikdy to úplne 0% nebude. 0% je len když PC je uplne vyplej. pri behu OS + správce úloh sú 2% bežné.

áno, ale to záleží proste od viacero okolností,... nejen od toho či hejbeš myšou. celkovo hardware, držanie OS v behu, atak dále,... dokonca když máš pripojené 3 monitory k PC tak ti to bude víc žrát, lebo procesor musí pre grafiku poskytnúť víc dát a sám víc dát spracovať. Celkovo na to má vpliv neskutočne vela faktorov,... samozrejme když máš spustené len procesy systému a správcu úloh, využitie by sa malo pohybovať optimálne do 3% (2% sú bežné). Ak je víc jak 3% pak už je to problém.

Procesor ked si na ploche nic nemusi poskytovat, moze sa aj uplne zastavit a budes vidiet dalej plochu. Ak ma na pozadi pospustane programy a antiviry alebo podobne tak tam moze mat aj 3% a moze to byt normalne, ale ked mu hra nepouziva CPU tak ma niekde problem (vir alebo nieco ine pripadne aj vadny disk apod)
P.S. moze mat aj nejake naprd ovladace apod.

ne zcela, aj ked vlastne jo, procesor sa vypne ale ne uplne fyzicky a bude fyzicky i nadale bežať aj ked nebude spracovavať vôbec žiadne data, alebo len absolutne minimum (nekdy rádovo aj tisíciny percenta využitia procesorového času), bude bežať na minimálnom takte, a držať beh OS, ale jinak správce úloh bude procesor využívať vždy, čiže když máš otvorené to okno správce úloh ktorý merá využitie procesora tak vlastne využitie pak je tých 2%, když je vyplej aj proces správce úloh pak ano, procesor jakoby "nebežal" a bol vyplej. Totiž on samotnej správce úloh využíva procesor.

ale to nezáleží len od procesora,... a taktéž v správci úloh môžeš nastaviť 3 rýchlosti obnovovania (reloadu) a taky od win 8/8.1 je novej správce, a ten žere kus jiné množstvo procesorového času než správce úloh vo viste.