Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router pro 3 a více zařízení

Dobrý den potřeboval bych poradit kvalitní router pro 3 a více zařízení. Nejlépe by měl mít aji QOS nebo možnosti nastavení uploadu. Do teď mám dir 600 a je to hrůza posldní dobou ho musím furt restartovat protože nikomu nejde připojit nebo je síť strašně pomalá + něktěrá zařízení vůbec nejdou připojit. Poradili by jste mi prosím router dle mých preferencí? Děkuji

ten menší mikrotik má stejně výkonného brouka jako vyšší modely. má to slušnou ramku, takt cpu, není jak čínské routery za 500.

já rb941 nepoužívám, možná autor článku nebo někdo další bude mít zkušenost s dosahem. 2-pokojový byt nevidím jako problém, samozřejmě s rozumným umístěním routeru.
v paneláku s 6 sousedy kolem sebe není vždycky sranda najít volné pásmo, to ať si tazatel zváží. průzkum vzduchu inssiderem napoví, jestli budou problémy.

proto jsem psal, že je to slušný hw kousek, s tím určitě problém nebude. fleg je nasazuje jako ap ve školách pro větší počet uživatelů.

taky preferuju kabel u všech stojících krámů (pc, telka, tiskárna, naska), proč by se měly cpát do bídně propustného wifipásma a zvětšovat latenci, když tam být nemusí.

Nejsem tedy žádný znalec, ale já bych ještě před tím než začnu shánět nový wifi router kouknul jestli se mi někdo poblíž nevecpal na kanál a jak moc je celkově zarušené prostředí. Jestli má v paneláku každý soused wifi síť a ještě je inteligentně roztažený na 2 kanály, tak může být problém se stabilitou sítě i u nového routeru.