Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přerušení upgradu na Win10

Zdravím.

Kamarádovi dala známá svůj notebook ASUS X552E na upgrade z legálních Win8 na Win10 ale bohužel mu to vyhodilo nějakou chybu a teď se PC chová divně. Při pokusu o pokračování o upgrade sice logo na monitoru pracuje ale HDD jen cvaká (ne neni to mechanika) takže vždy pomůže jen tvrdý restart. A dostat se k čisté instalaci je nemožné jelikož se instalace zastaví po zvolení jazyku na "Spouštění instalačního programu" opět ukazatel myši pracuje ale nic se neděje (zkoušel jsem i Win7). Co byste podnikli? Zkusili byste nabootovat nějakej program kterej otestuje HARDDISK?

Díky za rady.

původní disk přidat do stoláku a zachraňovat z něj cenná (osobní) data.

letmo jsem si všim poznámky, že se kupuje druhý disk? půjde nainstalovat .iso w10 od začátku, ale protože první instalace neskončila úspěchem a protože m$ je neschopný debil, bude problém s aktivací zcela nového w10.

=> vrátit tam systém, od kterého má známá licenci (asi w8 v nějaké biostabulce, houby tomu rozumím).