Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně notebooku

Zdravím lidi, rád bych se zeptal, který z těchto typů konfigurací se vyplatí koupit.

http://www.k24.cz/product/303077/Elektronika/Herni _zona/Lenovo_Y700_15ISK_80NV00C3PB_.html?product_c ode=NBIBM80NV00C3PB

2.3 GHZ I7, 8GB RAM

http://www.k24.cz/product/303080/Elektronika/Herni _zona/Lenovo_Y700_15ISK_80NV00C7PB_.html?product_c ode=NBIBM80NV00C7PB

2.6 GHZ I7, 4GB RAM

Použití: Střih a editace videa, blbosti s photoshopem, hry, práce do školy (a další věci, které zvládne skoro každá placka).

Jsem si vědom, že RAM se dají na rozdíl od procesoru dokoupit, ale je 0.3 GHz na jedno jádro takový rozdíl? Všeobecně platí GPU>RAM>Procesor na využití náročnějších aplikací + obě varianty mají Turbo boost přetaktování, takže by se dala ta ztráta kompenzovat.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

v dotaze má napísané 2 I7,... v linku ted vidím že jeden je I5, druhý I7, tak fakt nevím čo tazatel... mno ani odpísať neví, a pak zmýli tady každého.

2.3 GHZ I7, 8GB RAM

2.6 GHZ I7, 4GB RAM

(na linky som sa nepozrel tak podrobne)

četl jsi čo jsem psal?

(na linky som sa nepozrel tak podrobne)

tak proč to opakuješ,... a román? kdybych psal román tak je to na 300 riadkov minimalne.

a to že se kopnu? však sa pozri jak nekterý píšu dotazy, nekterý z toho by ani nevedeli či píšu tazatelia recept na šišky nebo kamasutru.