Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dualboot: k nainstalovaným Win10 přidat Win 7

Zkoušel to někdo?

Jaký je postup, když se obvykle uvádí, že se má instalovat OS od nejstarších? Windows 10 jsou nainstalovány, vč. řady aplikací, klient po mně ale chce i Windows 7 (licenčně to má v pořádku, W10 s novým PC, tedy OEM, Win7 krabicovka).

Nechci začínat od nuly, instalace W10 by měla být zachována. Jen tam přidat W7, aby při startu PC byla volba. Nechci nějak experimentovat (a něco pokazit), W10 neznám.

Díky za tipy.

Pro Win7 a XP jsem našel tohle: http://www.sevenforums.com/tutorials/8057-dual-boo t-installation-windows-7-xp.html, netuším, jak je to aktuální pro mé zadání.

Já měl postup tento. Normálně na další disk nainstaloval druhý OS. Potom přes malou utilitku - easyBCD - najdeš OS který jsi doinstaloval. Tam už si v menu nastavíš vše podle potřeb,který se má spouštět defaultně a při každém dalším bootování budeš mít menu výběru.

Novy OS - novy disk nebo-li kazdy disk ma vlastni OS. Samozrejme je mozne i na logicke oddily, ale co OS to disk je nejednodussi a bezproblemove reseni.

Boot resit pres uz zminene EasyBCD, take velmi jednoduche.

Tedy (raději se ptám, ať se s tím netrápím):

Na další HDD (nebo oddíl, teď nevím, co tam má) nainstaluji z DVD W7, po restaru nebude funkční W10. Tak do W7 naistaluju EasyBCD a nějak nastavím funkčnost W10 bootloaderu. Pak by měla být po spuštění PC možnost volbu mezi W10 a W7.

Jo?

Existuje prikaz bcdedit.
Keby si tam dal W7 a potom W10 a obe bootoval v legacy mode, tak by si to malo urobit samo vsetko spravne. Ale netestoval som to s W10 (s W8 to slo, vsetko boot v legacy mode, ne v uefi mode)
P.S> neviem ani ze co sa stane ak sa tam nadrbe W7 az po W10, ale vzhladom na to ze od W8 MS uplne posral cely bootsystem (multiboot od MS znamena ze sa nabootuje W8 potom sa to resetne a bootuje W7 :D), tak to asi posere ten W10 uplne. To by som radsej pouzil nejaky iny bootmanager. S MS je vseobecne garancia ze nic neni s nicim kompatibilne, jak vzdy.