Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vada na klávesnici u NTB? Někdy nejdou některá písmena... proč?

Ahoj,

předem vám všem přeji to nejlepší v roce 2016 :)

Chtěl bych se vás odborníků zeptat - mám notebook okolo 2 let (Asus s300ca-C1060p). Na notebook jsem nikdy nic nevylil a zásadně nad ním nejím. Po zhruba roce a půl z ničeho nic (příčinu to mít bude, ale nevím právě jakou) začaly zlobit klávesy D, levá šipka, backspace, DEL a možná ještě jedna. Pokud na tlačítko fakt hodně zatlačím, znak/funkci provede. Ale při běžném stisku nic. Občas když na D zatlačím fakt dost, tak se klávesy rozchodí všechny a jde psát v pohodě, ale nesmím s notebookem ani pohnout. Občas pomohlo zatlačit na pravý pant (část s pantem) odspodu a klávesy psaly.

Měl jsem to v servise a tam mi po 5 minutách řekli "Nutnost nové klávesnice, tato je totál KO, 2500 Kč + práci prosím" -> to mi přijde dost, když to jednou jde a jednou nejde. Nemáte někdo prosím radu? Opravdu bych rád ušetřil přes 3000 s prací za servis (300 si již řekli za diagnostiku problému).

Předem díky moc :)

Daj si do google svoj model notebooku a slovo disassembly a mozno najdes video ze jak sa to rozobera. Klavesnicu si niekde zozen z ciny za lacno (da sa aj za 1000 apod zohnat) a vymen si to sam.
Bastlit sa tam moc neda ak je zlomena folia niekde v klavesnici, pozri sa ale najprv ci neni len zlomeny kablik pri konektore apod, to by sa dalo este skratit. Ale tak jak to popisujes to skor bude prerusene niekde v klavesnici.