Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy monitor do 10k

Zdravim, potreboval bych poradit s monitorem, nyni mam 24" od samsungu full hd AS300 myslim, ale pred vanocemi jsem si udelal radost a sestavil nove pc s i5 6600k a gtx970. A tak jsem si rikal ze by to mozna chtelo i novy monitor 24-27" urceni hry a filmy,chtel bych pivot a hlavne ne acer(spise samsung,asus,dell,ezio mozna to Aoc s G-sync,s BenQ nemam zkusenosti), gtx970 je super na full hd ale vys je to uz slabsi tak se neodvazim do vyssich rozlisenich asi jit a nevim jestli 16:9 nebo 10, jestli jit do G-sync a vyssi frekvence,zrejme asi IPS bude lepsi. Nebo bude lepsi pockat a monitory s G-sync se zlevni nebo budou nejake novinky ? Dekuji za radu

Když máš 24 palcový full HD, tak proč chceš kupovat jiný skoro stejný? Já mám 22 palcový CRT a časem budu kupovat nový, ale jelikož chci větší tak už bude muset být plochý. Takže určitě bych nešel pod 28 palců, ty už stojí od 6000 Kč.

Ne, asi MVA. Nevím jak jsou dobré, ale zkus na czc dát vyhledat monitory od 28 palců (mimo extra širokoúhlých), s rozlišením od full HD, a seřadit od nejnižší ceny. Začínají od 6000 Kč a jsou VA nebo MVA. Chtěl bych aby měl flicker free technologii, a to mají i některé ty levné. MVA sou taky k ničemu?

jakto že fullHD je k ničemu? Momentálně můj monitor umí až 2000x1500 zhruba, a stejně používám menší, 1152 x 864 při 22 palcích. A výkonná grafika je potřeba jen v 3D hrách ne? Nebo u webu, office atd by to taky nezvládala integrovaná intel HD 4000? Ve hrách nemusím používat přece to nejvyšší.

Zajímavé je, že ještě před pár rokama lidi kupovali LCD 17-19 palcové s rozlišeníma kolem 1024x768, a nahrazovali tím mnohem lepší staré CRT monitory. Já sem nedal na CRT dopustit a používám ho dodnes. Jediné co mně na něm trochu omezuje je nedostatečná velikost.