Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC Sestava

Ahoj,chtěl bych se zeptat, dostal jsem návrh od jednoho člověka na czc.cz tuto sestavu, možná jsem vám jí tu už ukazoval, http://www.czc.cz/c4d9hn1ehchspbtiufpghjmmg2/sezna m, jde oto že mi některý lidé říkali že si nemám kupovat ty ramky Kingston HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 1600, prej to jsou ramky který zpomalujou celý běh počítače tak nevim co je natom pravdy, a herní počítač bych si představoval okolo těch 30 000 kč, myslíte si že by se zaty peníze dala postavit ještě lepší sestava? nebo prostě to už mám nechat a mám jí obědnat? Myslim si že 30 000 je dost peněz tak jestli se vyplatí ten počítač kupovat nebo má někdo ještě lepší návrh? díky moc. Abych nestrkal peníze do něčeho s čim nebudu potom spokojenej. Jde mi jen oto spustit nejnovější a nejnáročnější hry na plný detaili a aby se nesekaly, nechci kancelářský ale přímo stavěnej jako herní tak díky moc za nabídky a za pomoc :).

TOhle mi napsal
jinak pameti hyperX jsou nahovno, ruce pryc od toho

Musel jsem reklamovat cely 12gb kit RAMek, kvuli jedne mrtvole (pulroku jsem to neresil a jel jen na 8gb)... koupil jsem HyperX se stejnym clockem, dokonce vyssi rychlosti sbernice a mam uplne jiny pocitac, je pomaly a dychavicny a nejvic je to znat pri otevirani velkych programu, predtim mikrosekundy a ted sekundy.

Nebyl to Stratos nebo obdobnej retard? 12GB RAM kit to je co? Jestli mel jednu spatnou a zbytek byl 8 GB tak mi to vychazi na 3x4GB? Pomaly a dychavicny pocitac :). Otvirani "velkych programu" v mikrosekundach je taky blabol, a jestli mel rozdil v launch time, tak to bylo asi proto ze jedno spoustel z SSD a druhe z normalniho disku...

1. GTX 970 vyměnit za R9 390

2. do herní sestavy nervy "B" základovku. Lépe:
http://www.czc.cz/msi-h97-pc-mate-intel-h97/152762 /produkt

3. 16GB RAM je holý nesmysl = nevyužiješ. Kup tohle a máš po problému:
http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4g b-ddr3-1600-cl9/101084/produkt

4. zdroj bych vzal tenhle:
http://www.czc.cz/seasonic-s12g-550-550w/145290/pr odukt

5. ještě bych měl připomínku k SSD, ale to už si nechám raději pro sebe :-)

Od JVC bych si nenechal ani poradit cestu, je to takovej mistni trouba, radeji si pockej na M-Pola ci Sambilionka, nebo jineho radce, JVCD tady radi jen vyctene veci sam nic nevi, staci si precist jeho prispevky, o IT vi naproste kulove, ale sou to tve penize, ale od oslika necekej nic solidniho.

:-D
Rozdíl je někomu něco "radit" a prosazovat si to a nebo pouze doporučovat. Já vždy dělám pouze to druhé.
Razím pravidlo, že je každého věc, co si koupí = jeho prachy.

Ale tazatel měl tvůj výplod pochopit asi tak, že si má nechat "poradit" spíše od tebe. Od někoho, kdo nedokáže správně opsat ani 4 písmenka a kdo se nezmohl ještě ani na to, aby se tu regnul.

Tak to pak jo, pane :-)

Ale tazatel měl tvůj výplod pochopit asi tak, že si má nechat "poradit" spíše od tebe.

V PC se vyznam jen co sem delal doma (coz uz je vic jak ty), nebudu delat ze sebe neco co nejsu a radit co nevim jako treba ty, nic nevis a radis, nema cenu ze sebe delat vetsiho trotla a neznalce nez ses, tve rady si nech pro deti sveho veku. Ve ktere ses tride?
Ty tve vyctene chytraciny si ten kluk co chce poskladat PC muze najit sam, jses zde zbytecnej, ja sice taky, ale alespon neradim vyctene hlouposti.

V prvé řadě si ujasni co vlastně chceš, určitě jen herní nepotřebuje Xeon a 16GB paměť, pro jeden FullHD monitor současné g.karty vyšší třídy R 390/nV 970 + Intel i5 jsou výkonově pro všechny hry dostačující a ještě tak dva tři roky budou.

Osobne bych zmenil kartu a zdroj jak bylo receno vyse. A Xeon bych bral jako investici do budoucnosti kdy bude mit Xeon vyhodu oproti i5/i7 v HT (pokud to hry zacnou vyuzivat). Jinak momentalne by ti melo stacit 8GB RAM, ale jestli ti ten rozdil v cene mezi 8 a 16 GB nevadi, tak bych klidne vzal 16GB a do budoucna se o to nemusis starat, popripade vyuzit prebytek jako RAMdisk.